Covid v evropských městech nakopl cyklistiku. Praha uvízla v době jeskynní

Martin Fendrych komentuje na Aktuálně.cz pražskou situaci ohledně podpory cyklistické dopravy a budování infrastruktury v porovnání se zahraničními městy:

Chytré vlády a chytrá vedení měst investují do životu (nejen životnímu prostředí) přátelské mobility. U nás vidíte pouhé zlomky, náznaky, jež k chytré dopravě míří. Zaostáváme.

O. K. a ve vnitřní Praze? V centru a jeho okolí, kam dojíždějí i v době koronaviru mraky lidí? Nemění se prakticky nic. Jezdím denně, vidím, jak s podzimem mizí i to dost neslavné značení pochybných (nebezpečně úzkých) cyklopruhů. Jedu kolem Hradu nahoru a chápu, že řidiči místy prostě cyklopruh nemohou vidět, sám ho na kole sotva rozeznám.

Cyklopruh „kolem Hradu“ – Mariánské hradby

Celý článek najdete zde.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře

  1. Zrovna ten cyklopruh kolem hradu je podle mě na pražské poměry celkem zdařilý, jezdím tudy každý den do práce. A pozoruji, že na této trase za poslední rok cyklistů přibylo. I když lepší barevné zvýraznění (do červena) by neškodilo.

  2. Pan Fendrych to popsal pěkně, dal spoustu detailů ba i jméno starostky Paříže přidal ale jedna věc mi vadí, úporně se vyhnul tomu aby napsal kdo vlastně v Praze vládne a a otevřeně přiznal , že koalice, tedy Piráti , Praha sobě a Topka zatím nic nadstandartního nepředvedla …

  3. V Praze je toho též realizováno spousty. Nejen, že jsme poprvé v historii dali dotaci městským částem ve výši 200 mil. Kč na cykloopatření, ale též jsem v podstate realizovali komplet vse v minulosti politicky zatrhnute: Evropska, Modranska, Rasinovo nabrezi, Kartouzska atd. Prechody pro chodce v Jecne, na Vltavske, Karlove namesti… BUS pruhy v Kamycke, Prosecke, Modranske… nektere z techto projektu byly treba i 10-15 let zazdivany.

  4. @Adam Scheinherr – ano, jsme si toho vědomi, tady jsme jen sdíleli článek z Aktuálně.cz. Prospěšných realizací je skutečně spousta, píšeme o nich – včetně té dotace MČ. Pohlo se spoustu věcí, které dříve stály. A určitě to ještě jednou shrnu v článku o nových cykloopatřeních roku 2020.

  5. @Tonda: legalizace se připravuje, ale záleží na DOSSech.

    Jinak článek je za mě opravdu hodně neférový a s klapkami na očích. Určitě by se za vlády ANO pan Fendrych dočkal toho pravého rozvoje jak v Paříži. Nereflektuje složitou situaci MHMP vůči silným MČ, nezávislost státní správy, sentiment veřejnosti k parkování, prostě nic.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Jezdíte v době pandemie po Praze na kole?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru