Žižkov získá dvě nové cykloobousměrky

Prodloužení cykloobousměrky Lupáčova

5 z 8 členů dopravní komise Prahy 3 hlasovalo pro zavedení cykloobousměrky v severní části ulice Lupáčova na Žižkově. Ta umožní lidem na kole kratší průjezd po zamýšlené cyklotrase A421. Zároveň naváže na v roce 2014 zřízenou cykloobousměrku v jižním úseku Lupáčovy. V současné době musí cyklisté tento úsek objíždět po ulicích Chelčického a Rokycanova, což zajížďku 70 metrů a nepohodlnou jízdu po dlažbě.

Bývalé vedení radnice tuto úpravu v roce 2017 zamítlo s tím, že: „Praha 3 svým charakterem  není kvůli kopcovitému profilu a  úzkým komunikacím pro zavádění bezpečného protisměrného provozu cyklistů bez dalších úprav organizace dopravy vhodným místem.“ Podrobněji jsme o tom psali zde.

Cykloobousměrka Chlumova

Nedaleko od Lupáčovy vznikne stejné opatření v ulici Chlumova, která přesně navazuje na Žižkovský tunel a drážní cyklostezku. V obou ulicích budou cyklisté vedeni protisměrným cyklopiktokoridorem.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Dočasně zamčené diskuze

Z důvodu budoucích změn našeho webu je od 16. ledna 2021 z technických důvodů plošně vypnuta možnost komentování na stávajícím webu. Na sociálních sítích můžete komentovat i nadále. S komentáři se opět setkáte na nové verzi webu, která se intenzivně připravuje. Za vzniklé obtíže se omlouváme.

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Jezdíte v době pandemie po Praze na kole?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

  • Pavel Masek: Co si myslíte o našem webu?

    @antonio - PNK se prezentuje jako nezavisle a jakmile si ziska dotace od kohokoliv, vznika tim nejaky zavazek, vetsinou to…

  • Antonio: Co si myslíte o našem webu?

    Ano, líbí se mi co píšete na FB - centrum a komunita. PNK by se mohlo stát značkou, která bude…

  • Jan Fiala: Co si myslíte o našem webu?

    V posledních letech se výrazně zlepšily mapy.cz, turistická vrstva. Dobře se tu plánuje trasa, včetně manipulace s průjezdními body. Je…

webdesign by 2046
↑ nahoru