Doporučení z Evropy: Cyklopruhy jsou součástí segregace a nezhoršují bezpečnost

Zprávy z některých našich měst naznačují, že s integrací cyklistů to příliš růžové není. Cyklopruhy jsou prý nebezpečné a neposkytují dostatečnou ochranu, cyklisté by tak měli používat hlavně síť cyklostezek. Jak to vidí v zahraničí a co ukázaly studie zaměřené na bezpečnost?

Evropská rada pro bezpečnost silničního provozu (ETSC) ve své studii doporučuje, aby se v místech s velkým objemem motorizované dopravy a současně s povolenou rychlostí jízdy vyšší než 30 km/h důsledně oddělovali cyklisté od motorové dopravy. Tímto oddělováním jsou ale míněny také cyklopruhy.

Německý spolkový ústav pro silniční hospodářství a dopravu (BASt) prováděl videopozorování na čtyřiceti vybraných úsecích (s víceúčelovým pruhem i bez něj, dvoupruhy i čtyřpruhy). Výsledky jsou povzbudivé, zejména, že nehodovost na úsecích s ochrannými pruhy je nižší než bez nich.

Celý článek s odkazy na další studie zde.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého portálu pro jízdu Prahou na kole. Je to snadné, díky Darujme.cz to máte za minutku. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Nastává pro vás v Praze vaše první dopravní cyklistická sezóna?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého portálu pro jízdu Prahou na kole. Je to snadné, díky Darujme.cz to máte za minutku.
nebo
Daruj
webdesign by 2046
↑ nahoru