Cyklosčítače bude provozovat nově město

Cyklosčíteče bude provozovat nově magistrát namísto externí dodavatelské firmy. Novým provozovatelem by měla být městská organizace Operátor ICT. Dle náměstka pro dopravu Adama Scheinherra (Praha sobě) tím město ušetří náklady a provoz bude jednodušší. Opoziční zastupitel Tomáš Portlík (ODS) dodává, že by rád viděl rozšíření sčítačů i na hlavní dopravní tepny jako jsou třeba ulice Sokolovská a Bělohorská, aby bylo snáze možné odlišit cyklisty dopravní od cyklistů rekreačních. Více ve videu:

Zajímají vás data ze sčítačů? Zobrazit si je můžete v naší aplikaci na stránce scitace.prahounakole.cz

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře

 1. Tak rekreační cyklista, dle pana Portlíka, v žádném případě nejezdí po silnici :)

  Jinak rozšíření by bylo fajn, škoda že městský kamerový systém takovou věc neumí , kamery jsou dnes doslova všude a nasčítat z nich intenzity cyklistů by snad neměl být problém ?

 2. @újezďák – to je dobrá otázka, která by se dala směřovat rovnou na magistrát. Je to pravda, proč instalovat další sčítače, když už na komunikacích jsou a možná by je šlo přizpůsobit i na cyklo dopravu.

 3. Ty současné snímače fungují špatně. Vyhodnotí jen osamoceného cyklistu. Pokud jede víc cyklistů těsně za sebou, nenačte se ani jeden. Zřejmě větší hmotu čítač vyhodnotí jako osobní auto.

 4. A kdo bude ty scitace provozovat pro Opratora ICT s vi? Myslim ze to bude stale ta sama externi firma jako driv. Takze zlepseni ve funkcnosti stejne nenastane.

 5. Turbo: Počítám, že se to bude normálně soutěžit, vím nejmíň o dvou firmách, které to dokážou (Camea a Nadace Partnerství – ta vloni vysoutěžila ten totem na Podolském nábřeží).

 6. Tak já doufám, že sčítače od Camei bude provozovat nadále Camea. Každá dálší možnost jsou zbytečně vyvedené prachy .

 7. @ jiri motyl
  – práce dobrá, nic proti aj v mém případě, ale nebyla by verze v cestine?

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Využíváte v Praze sdílení kol (bikesharing)?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru