Cyklostezka „Do Prahy na kole“ bude dokončena na jaře 2020

Cyklostezka Do Prahy na kole propojující obce z Mnichovice, Všestary, Strančice, Světice, Říčany, Praha-Kolovraty v okrese Praha-východ směrem do Prahy je od listopadu 2018 ve výstavbě. Původně bylo zamýšleno dokončení na říjen 2019, nakonec se konec realizace ale předpokládá na duben či květen 2020.

Fotografie z výstavby této 14,4 kilometrů chráněné cyklistické trasy najdete zde. Pokud by Vás zajímaly další informace a konkrétní trasování, přečtěte si naší zprávičku z května 2019.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře

 1. Něco se také kutá podél silnice K Uhříněvsi v Královicích , zatím od ulice V hájku směrem k té boční cestě na Netluky cca zde
  https://mapy.cz/s/jajofupun

  Může to být v souvislosti s výstavbou domů, ale podle toho co tam kutají za základy to vypadá na slušně široký pás mimo vozovku .
  Pravda je, že zrovna tohle místo nemám , ve směru z Královic do Prahy, vůbec rád, horizont, zatáčka , do kopce a krajnice v podstatě veškerá žádná …. takže možnost si tam uhnout a projet to místo v klidu asi nepotěší jen mě…

 2. Tahle cyklostezka se do značné míry kryje se směrem, kterým jezdím do Ondřejova. Budu velmi zvědavý, zda bude těm příšerným okreskám funkční alternativou, nebo zda bude mít výškové a směrové poměry o tolik horší, že se její použití převážně nevyplatí.

  Problém je samozřejmě také v návaznosti na Prahu, v Kolovratech se staví alespoň tak, aby to nekončilo ostudně uprostřed pole, ale cyklostezka do Uhříněvsi je zoufalství a z Uhříněvsi směrem do centra nevede prakticky nic.

 3. @újezďák – když to tam vidíte pravidelně, dáte nám pak zprávu, až se to dokončí? :) Abychom to popřípadě zadali do Mapy, napsali článek atd.

 4. No já když vidím asi 4 křížení „státovek“, tak se mi ta stezka úplně nepozdává pro rychlé dojíždění, navíc někde od Mnichovic už to není úplně „za rohem“ + nějaké ty kopce … , asi tam nebude moc narváno. A jak bylo podotknuto, co z Kolovrat? Možná spíš dobrá varianta nablížit se k vlaku.

 5. Martin klidně není problém, zatím je to prohrnuté na hloubku cca 30-50 cm a na části dna je už hrubý štěrk uvidíme jestli je to stihnou do zimy….

 6. Z Kolovrat do Uhříněvse se jede dobře, podle mne žádné zoufalství :) Bohužel mne mrzí že budovaná stezka končí (trochu hloupě) při vjezdu do Kolovrat a nepokračuje 300m až k ulici Mírová. Tou se Kolovraty dají projet krásně a vešel by se tam chráněný cyklopruh – doufám že se tam objeví. Cesta příjemně pokračuje ul. U Vodice a dál novou stezkou až do Uhříněvse, kromě průjezdu pod tratí vše ok.
  Průjezd Uhříněvsí špatný, nicméně nedávno vyšel v Uh.zpravodaji alespoň článek o připravované stezce podél Kutnohorské ulice od kruháči Na Vrchách až k semaforu v Dolních Měcholupech. Tak snad se ta návaznost bude pomalu zlepšovat.

 7. zanigef: No, „dobře“ se jede buď po okresce do ulice V Kuťatech, která je i přes slabý provoz hodně o hubu, nebo jsou na výběr dvě mlatové cesty (Prknovka s jednosměrkou a zajížďka přes Benice), které jsou v zimě neudržovatelné. Vážně to není žádná výhra a s tou novou stezkou to rozhodně srovnatebné nebude. To, co tam v posledních letech vzniklo, mě ze silnice rozhodně neodvedlo.

  K Mírové ulici se staví (nebo snad příští rok bude stavět) návaznost až k Mírové.

 8. @zangief – to se mi zdá jako dobré návrhy, ty navazující opatření. Nechcete to s tím cyklopruhem v ul. Mírová někam napsat na úřad? Plus, v nemáte na ten článek ve zpravodaji odkaz? Díky.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Využíváte v Praze sdílení kol (bikesharing)?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

 • pekas: Cyklotrasy na odpis

  Sice o něco méně než V Ladech, ale taky znatelně stoupá po ránu provoz v Cirkusové v Horních Počernicích (https://mapy.cz/s/kezapejejo).…

 • LukášM: Cyklotrasy na odpis

  Nepřijemné jsou kostky na Staroměstské nálavce od Čechova mostu k Rudolfinu a následně je vždy, když tam jedu, zaparkované auto…

 • mirek: Cyklotrasy na odpis

  A23 u Botiče v Záběhlicích - opakovaně zahrazována a přerušována na řadě míst, např. v ulici Nad Meandry…

webdesign by 2046
↑ nahoru