Cyklostezka Sedlčany–Prčice byla dokončena

Přibližně 40 kilometrů od Prahy byla dokončena cyklostezka spojující města Sedlčany a Sedlec–Prčice. Je dlouhá 13,5 kilometrů. Většina trasy vede asfaltové cestě značené jako „stezka pro pěší a cyklisty“. Ta má šířku 2,5 metru a dále 0,5 metrů zpevněných krajnic. Malé části byly provedeny jako cyklotrasy na místních komunikacích s šířkou 3,5 metru.

Vedení cyklostezky podél rybníka. Zdroj: BES

„Krčínova cyklostezka“ je pojmenovaná podle Jakuba Krčína, který by jedním z nejvýznamnějších českých rybníkářů. Nemá sloužit pouze k rekreaci, ale také k dojíždění do zaměstnání, za službami i do škol. Dle statistik BESIPu je Středočeský kraj pro jízdu na kole nejnebezpečnějším regionem – vede statistiky nehodovosti v počtu těžkých zraněn i v počtu úmrtí. Díky nové cyklostezce se cyklisté budou moci vyhnout hlavnímu tahu mezi Příbramí a Sedlčany a dalším frekventovaným silnicím v okolí.

Zdroj: BES

Finančně vyšla stezka téměř na 90 milionů korun, slavnostní otevření má proběhnout kvůli současné pandemické situaci až na jaře.

Detailní trasování cyklostezky najdete zde. Do naší mapy cyklostezku brzy zakreslíme.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Jezdíte v době pandemie po Praze na kole?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru