Data z pražských ulic: jízda cyklistů v protisměru je bezpečná

I když je, vzhledem k různým poměrům přepravních výkonů, nemožné přesně vyčíslit poměr nehodovosti v jednosměrných úsecích komunikací na celkovém počtu evidovaných nehod, je z dostupných údajů zřejmé, že cykloobousměrky nejsou rizikovým prvkem z pohledu celkové nehodovosti a nejsou ani rizikovým místem pro cyklisty v protisměru.

… To uvádí zpráva na webu ČistouStopouPrahou, která přináší analýzu nehod cyklistů v cykloobousměrkách (tedy jednosměrných komunikací pro auta, kudy smí cyklisté při dostatečné bezpečnosti projet oběma směry) a jednosměrkách. Článek přináší i žebříček městských částí podle počtů cykloobousměrek a ukazuje, že taková opatření chybí na většině území hlavního města.

Odkaz je zde.

Mapa centra Prahy – zeleně cykloobousměrky (moc jich není), modře jednosměrky

Cykloobousměrka Křižíkova v Karlíně. Foto: Václav Kříž

Čtěte dál k tomuto tématu:

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře

 1. Tak proč cykloobusměrky ještě všude nejsou :)

  Dotaz k redakci: Odkud je uvedená mapa jednosměrek/cykloobousměrek? Dá se někde stáhnout v lepší kvalitě?

  Děkuji

 2. @ David
  – Nejsou, protože jsou nebezpečné. Data v ČR (jak dokazuje teď uzavření MS kraje celého) pro lidi námi volené nic neznamená a věří jen automotolobbystům jako jsou experti na dopravu z PČR, Besipu a ideálně nejvíc si věří sami v radách MČ.

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Jezdíte v době pandemie po Praze na kole?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

 • Pavel Masek: Co si myslíte o našem webu?

  @antonio - PNK se prezentuje jako nezavisle a jakmile si ziska dotace od kohokoliv, vznika tim nejaky zavazek, vetsinou to…

 • Antonio: Co si myslíte o našem webu?

  Ano, líbí se mi co píšete na FB - centrum a komunita. PNK by se mohlo stát značkou, která bude…

 • Jan Fiala: Co si myslíte o našem webu?

  V posledních letech se výrazně zlepšily mapy.cz, turistická vrstva. Dobře se tu plánuje trasa, včetně manipulace s průjezdními body. Je…

webdesign by 2046
↑ nahoru