Dochází k prodloužení Vysočanské cyklostezky

Na začátku roku 2021 byla dokončena pokládka asfaltu na zhruba 500 metrů dlouhém úseku „Vysočanské cyklostezky“. Konkrétně jde o úsek navazující na ulici Pod Smetankou na pravém břehu říčky Rokytka. Dříve tímto úsekem vedla panelová cesta, která byla velmi nekomfortní.

Nová asfaltová cesta v úseku, kde dříve byly panely

Po dokončení všech prací by měl vzniknout zpevněný úsek s dopravním režimem stezky pro pěší a cyklisty a účelových komunikací. Ten směrem do centra naváže na Vysočanskou cyklostezku (vedoucí přes Vysočany až po Libeň) a z druhé strany na Prahu 14, respektive čtvrť Kyje.

K dokončení by mělo dojít během roku 2021. Finance na výstavbu a opravy poskytl magistrát hl. m. Prahy na konci roku 2020.

Za informace ohledně stavu stezky i fotografie děkujeme našemu čtenáři: Archie Liddell.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Dočasně zamčené diskuze

Z důvodu budoucích změn našeho webu je od 16. ledna 2021 z technických důvodů plošně vypnuta možnost komentování na stávajícím webu. Na sociálních sítích můžete komentovat i nadále. S komentáři se opět setkáte na nové verzi webu, která se intenzivně připravuje. Za vzniklé obtíže se omlouváme.

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Jezdíte v době pandemie po Praze na kole?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

  • Pavel Masek: Co si myslíte o našem webu?

    @antonio - PNK se prezentuje jako nezavisle a jakmile si ziska dotace od kohokoliv, vznika tim nejaky zavazek, vetsinou to…

  • Antonio: Co si myslíte o našem webu?

    Ano, líbí se mi co píšete na FB - centrum a komunita. PNK by se mohlo stát značkou, která bude…

  • Jan Fiala: Co si myslíte o našem webu?

    V posledních letech se výrazně zlepšily mapy.cz, turistická vrstva. Dobře se tu plánuje trasa, včetně manipulace s průjezdními body. Je…

webdesign by 2046
↑ nahoru