Důsledek pandemie: Rekola na 14 dní zdarma

V době, kdy probíhá pandemie COVID-19 je nejlepší se vyhýbat zalidněným veřejným prostranstvím, obchodům či hromadné dopravě. Jako jedna z dobrých možností prevence se tedy nabízí jezdit po městě na kole. Ta přináší ještě několik dalších výhod, o kterých jsme informovali v článku „Kolo jako nástroj prevence během pandemie„.

Zdroj: Rekola

Česká firma Rekola v reakci na toto všechno přišla během nouzového stavu s tím, že budou její sdílená kola na 14 dní zdarma (přesněji prvních 30 minut zdarma). Došlo k tomu po spolupráci s firmami Rohlik.cz a výrobcem 3D tiskáren Prusa Research.

Zakladatel Rohlik.cz Tomáš Čupr uvedl: „V Rohlíku se snažíme dělat maximum pro to, aby mohli lidé zůstat co nejvíce doma, ale pokud se potřebují přesunout, tak kolo představuje jeden z nejbezpečnějších způsobů dopravy. Podpořit tuto iniciativu pro nás byla samozřejmost“.

Rekola mají v současnosti v ulicích Prahy stovky kol, do léta by jich mělo být kolem jednoho tisíce.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Jezdíte v době pandemie po Praze na kole?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru