Důsledek pandemie: Rekola na 14 dní zdarma

V době, kdy probíhá pandemie COVID-19 je nejlepší se vyhýbat zalidněným veřejným prostranstvím, obchodům či hromadné dopravě. Jako jedna z dobrých možností prevence se tedy nabízí jezdit po městě na kole. Ta přináší ještě několik dalších výhod, o kterých jsme informovali v článku „Kolo jako nástroj prevence během pandemie„.

Zdroj: Rekola

Česká firma Rekola v reakci na toto všechno přišla během nouzového stavu s tím, že budou její sdílená kola na 14 dní zdarma (přesněji prvních 30 minut zdarma). Došlo k tomu po spolupráci s firmami Rohlik.cz a výrobcem 3D tiskáren Prusa Research.

Zakladatel Rohlik.cz Tomáš Čupr uvedl: „V Rohlíku se snažíme dělat maximum pro to, aby mohli lidé zůstat co nejvíce doma, ale pokud se potřebují přesunout, tak kolo představuje jeden z nejbezpečnějších způsobů dopravy. Podpořit tuto iniciativu pro nás byla samozřejmost“.

Rekola mají v současnosti v ulicích Prahy stovky kol, do léta by jich mělo být kolem jednoho tisíce.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Dočasně zamčené diskuze

Z důvodu budoucích změn našeho webu je od 16. ledna 2021 z technických důvodů plošně vypnuta možnost komentování na stávajícím webu. Na sociálních sítích můžete komentovat i nadále. S komentáři se opět setkáte na nové verzi webu, která se intenzivně připravuje. Za vzniklé obtíže se omlouváme.

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Jezdíte v době pandemie po Praze na kole?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

  • Pavel Masek: Co si myslíte o našem webu?

    @antonio - PNK se prezentuje jako nezavisle a jakmile si ziska dotace od kohokoliv, vznika tim nejaky zavazek, vetsinou to…

  • Antonio: Co si myslíte o našem webu?

    Ano, líbí se mi co píšete na FB - centrum a komunita. PNK by se mohlo stát značkou, která bude…

  • Jan Fiala: Co si myslíte o našem webu?

    V posledních letech se výrazně zlepšily mapy.cz, turistická vrstva. Dobře se tu plánuje trasa, včetně manipulace s průjezdními body. Je…

webdesign by 2046
↑ nahoru