Evropská komise potvrdila anti-dumpingová cla na dovoz čínských elektrokol

Jak již jsme informovali dříve, Evropská komise zkoumala nedovolenou podporu a narušení tržního prostředí ze strany čínských výrobců elektrokol. Vloni v létě Komise proto zavedla prozatímní anti-dumpingová cla. Výše cel nyní byla definitivně potvrzena. Nejvyšší vyrovnávací clo si vysloužila společnost Suzhou Rununion Motivity ve výši 17,2 %, naopak nejnižší clo bylo stanoveno společnosti Giant Electric Vehicle (Kunshan) ve výší 3,9 %. Více informací naleznete v prováděcím nařízení 2019/72 ze 17. ledna 2019.

Celý proces hodnocení nedovolené podpory byl kritizován evropskými importéry, kteří argumentují, že čínský cenový dumping nebyl dostatečně prokázán a povede především k poklesu nabídky elektrokol a zvýšení cen pro koncové spotřebitele a ve svém důsledku poškodí rozmach ekologicky šetrných vozidel v EU.

Evropští výrobci elektrokol a kol sdružení v asociacích EBMA a CONEBI naopak posouzení narušení tržního prostředí vítali jako opatření, které ochrání evropské výrobce před nekalou konkurencí z Číny.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře

 1. Ježišmarjajozef, co kdyby si lidi mohli kupovat, co chtěj, kam bychom pak přišli…

 2. S tím tedy rozhodně nemám problém .
  Naopak, když si přečtu, že v Holandsku v posledních letech začínají na elektrokolech jezdit děti, které předtím jezdily na normálních kolech tak si v duchu , a v rozporu s hořekováním importérů, říkám že “ skůtrizace“ dopravní cyklistiky se snad alespoň trošku zpomalí.
  Ono stačí vidět, co na pražských cyklostezkách dělají eletro-lidičkové s odopjením omezením, kteří nejenom neumí normálně jezdit na kolech, ale ani nemají tu odvahu se svou motorkou jezdit v dopravě. Když vás nad husákovým tichem drsně předjede obtloustlý mládenec , který prakticky bez šlapání jede minimálně 40kou a přitom kličkuje chodce i cyklisty zleva zprava, tak si o elektrokolech a baterkářích nemůžete myslet nic v zásadě dobrého.

  Nemluvě o tom, že “ poladění “ regula cekola , ovšem „jen do terénu“:( nabízí agilně i prodejci, to je neskutečná “ služba zákazníkům“ která postupně z veřejného prostoru vytlačí běžné cyklisty….

  Takže za mě EKomisi 100 plusových bodů !

 3. Ať je to s dopady na ceny, jak chce, zavedení těch cel je správné.

 4. Mě se zase líbí, že článku se, v souvislosti s elektrokoly, objevilo slovo VOZIDLO :)

  No a tohle je web o kolech a ne o nějakých méně ekologických vozidlech, která se chystají vytlačit šlapací kola z dopravy….

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Využíváte v Praze sdílení kol (bikesharing)?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru