Evropská komise zavádí prozatimní antidumpingová cla na čínská elektrokola

Evropská komise zavádí prozatimní antidumpingová cla na elektrokola dovezená z Číny. Antidumpingová cla jsou ve výši 22 až 84 % s účinností od 17. července. K zavedení cel dochází po přezkoumání tržního prostředí ze strany Evropské komise, kdy Evropská komise sděluje, že při přezkoumání prokázala v segmentu dovozu elektrokol z Číny nedovolenou podporu, která narušuje fungování volného trhu.

Výše zaváděných cel. (Zdroj: Eur-Lex.Europa.eu)

Nařízení je kritizováno evropskými importéry, kteří argumentují, že čínský cenový dumping nebyl dostatečně prokázán a povede především k poklesu nabídky elektrokol a zvýšení cen pro koncové spotřebitele a ve svém důsledku poškodí rozmach ekologicky šetrných vozidel v EU.

Evropští výrobci elektrokol a kol sdružení v asociacích EBMA a CONEBI naopak nařízení vítají jako opatření, které ochrání evropské výrobce před nekalou konkurencí z Číny.

Importéři sdružení v asociaci CEIEB ale argumentují, že rozdíl mezi oběma stranami je minimální, kdy jedni dováží již kompletní hotové produkty a druzí jednotlivé díly, které akorát v Evropské unii montují. Dle importérů se jedná o nepřiměřené zvýhodnění jedné skupiny, které postihne zákazníky zvýšením cen.

Více například zde:

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře

  1. Jsem rád, že jsme všechny závažnější externality ostatních dopravních prostředků vyřešili, a můžeme se proto věnovat elektrokolům. Oh wait.

  2. Jenda, legrační na tom je, že to dělá EU….. Ну, погоди это не Соединенные Штаты Америки, но eu! :) ( ouvejT takový výkřik v cizím jazyce, to hned udělá z příspěvku cosi onačejšího:D

    Není to tak dávno, co cla vyhlásil Donald a to se mohla EU zvencnout a chrlila prohlášení, že cla nejsou řešením a mluvila o mstě, pardon o recipročních úderech na americkou ekonomiku tak aby to bolelo voliče republikánů. Tak uvidíme jak odpoví čína, čehože dovoz omezí:) Ono toho moc není….

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Využíváte v Praze sdílení kol (bikesharing)?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru