Evropské miliardy dá vláda i do cyklodopravy

Vláda použije dvě miliardy korun z balíčku evropských peněz na boj s následky pandemie pro rozvoj cyklodopravy. Jde tak o 4 % z celkové přerozdělované sumy 49 miliard. Zbylých 96 % jde především do zdravotnictví či kybernetické bezpečnosti.
Citujeme zmínku o cyklistice v dokumentu o dotačním balíčku:
Jelikož cyklistická doprava během pandemie COVID-19 potvrdila nejen své postavení čisté alternativy vůči individuální automobilové dopravě, ale zejména zdravější a bezpečnější alternativy vůči veřejné hromadné dopravě při běžných cestách na kratší vzdálenosti. Kromě efektivity a přínosů pro lidský organismus vytváří síť cyklostezek také část infrastruktury cestovního ruchu, který patří mezi sektory nejvíce zasažené pandemií COVID-19. Investicemi do cestovního ruchu bude zároveň podpořena návštěvnost v regionech.

Peníze na cyklistickou dopravu se budou čerpat do roku 2023 a budou o ně moci žádat obce či kraje skrz Integrovaný regionální operační program, tedy IROP. Projekty by měly být realizovány na území celého Česka bez ohledu na kategorie regionů.

Logo IROP

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Jezdíte v době pandemie po Praze na kole?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

  • Pavel Masek: Co si myslíte o našem webu?

    @antonio - PNK se prezentuje jako nezavisle a jakmile si ziska dotace od kohokoliv, vznika tim nejaky zavazek, vetsinou to…

  • Antonio: Co si myslíte o našem webu?

    Ano, líbí se mi co píšete na FB - centrum a komunita. PNK by se mohlo stát značkou, která bude…

  • Jan Fiala: Co si myslíte o našem webu?

    V posledních letech se výrazně zlepšily mapy.cz, turistická vrstva. Dobře se tu plánuje trasa, včetně manipulace s průjezdními body. Je…

webdesign by 2046
↑ nahoru