Freebike v Praze? Velký otazník

Česká firma Freebike loni svými sdílenými 450 elektrokoly pokryla celé širší centrum Prahy. Letos na jaře v dopisu oznámila, že v roce 2020 bude fungovat pouze v úzkém pruhu Staré Město – Karlín – Palmovka s několika desítkami kol, podobně jako to dělal Homeport dříve.

Původně Freebike měl začít v hlavním městě sezónu v dubnu. Start se ale několikrát odkládal, i kvůli pandemii covidu-19. Na konci dubna se společnost vyjádřila: „Snažíme se směřovat vše tak, abychom měli elektrokola ve městě v průběhu května, jakmile se uvolní povinná bezpečnostní opatření.“

Nyní je ale začátek července a v ulicích Prahy stále zelená elektrokola chybí – jen občas se v Karlíně vyskytne řádově několik kol v okolí sídla firmy. Firma nekomunikuje a není tedy jasné, zda se zóny v aplikaci ještě někdy naplní koly.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře

  1. Viděl jsem na Jižním Městě jet žluté kolo Ofo, které mělo v Holešovicích zkoušku. Je tu zpět nebo to je nějaká zbylá čórka?

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Jezdíte v době pandemie po Praze na kole?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru