Kola ofo letos v Praze nevyjedou

Bikesharingová služba ofo nebude tento rok v Praze dostupná, jak společnost dříve anoncovala. K plnému spuštění dojde až během roku 2019. Důvodem odloženého startu je zejména skutečnost, že proces přijímání pravidel pro bikesharing trval v Praze déle, než vedení společnosti předpokládalo. Vedle diskusí o regulaci, které se odehrávaly na vysoké politické úrovni, je ofo také zapojeno do jednání s jednotlivými městskými částmi.

“Během posledních měsíců jsme vyjednávali s jednotlivými městskými částmi. Byli jsme potěšeni jejich zájmem o sdílená kola. Start služby tohoto typu na území města velkého jako Praha není jednoduchý. Chceme se na něj dobře připravit, a proto projekt spustíme v plném rozsahu až příští rok,” vysvětluje Kacper Winiarczyk, šéf ofo pro střední a východní Evropu.

Lidé se se žlutými koly ofo mohli setkávat v ulicích Prahy 7 během loňského podzimu. V rámci pilotního projektu zde měli uživatelé k dispozici 300 kol. Čeští uživatelé uskutečnili téměř 25 000 jízd a dokázali, že v Praze je po bikesharingové službě velká poptávka.

V Evropě se mohou zákazníci svézt na žlutých kolech ofo například ve Vídni, Berlíně, Paříži nebo Londýně. Před spuštěním služby v dalších městech bude společnost upevňovat svou pozici v těchto metropolích.

(zdroj: tisková zpráva ofo)

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Kde zpravidla v širším centru Prahy parkujete kolo?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

  • Honza: Velké změny na Vltavské

    Za sebe jednoznačně chválím. Jsem Leteňák, občas jedu do Holešovic nebo Libně. Dříve jedině po cyklostezce na chodníku, na křižovatce…

  • Pavel Mašek: Revoluční – post scriptum

    Jak jsem psal před chvílí v komentáři ke článku předcházející tomuto - volby jasně dali najevo, že místní nejsou spokojeni…

  • Pavel Mašek: Revoluční: skandál Prahy 1 a IPRu

    Hodně tu zmiňujete volby - jak se ukázalo ve volbách na Praze 1, opravdu se tu hodně otočí, alespoň personálně.…

webdesign by 2046
↑ nahoru