Koloběžky Bird se objevily v Brně

V Brně se na konci srpna objevilo přes 150 sdílených elektrokoloběžek americké společnosti Bird. Jde o nečekaný krok, společnost předem neinformovala magistrát ani žádný jiný veřejný subjekt. Zprostředkovatelem koloběžek Bird v Brně je společnost Yoyoway s.r.o., kterou zastupují jednatelé Lukáš Merta a Jiří Hofr. Do budoucna hodlá firma v moravské metropoli počet koloběžek navyšovat. Nástupní sazba je 25 korun, za minutu jízdy se platí 3 Kč.

Kromě Bird zřejmě v budoucnu na brněnský trh vstoupí také firma Lime, jež provozuje více než tisíc svých elektrokoloběžek v Praze. Potvrdil to její provozní manažer pro Českou republiku Ondřej Široký. Narozdíl od Birdu ale předem plánuje dialog s brněnskou radnicí.

Společnost Bird vznikla v dubnu 2017, pouhé tři měsíce po založení svého největšího konkurenta, firmy Lime. Své koloběžky sdílí na přibližně 70 místech v USA a na 23 místech v Evropě. Nejblíže Česku funguje Bird v Krakově, Vratislavi, Berlíně nebo Mnichově.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Využíváte v Praze sdílení kol (bikesharing)?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru