Koloběžky Lime se dočasně stahují z Prahy 2

Společnost Lime provozující systém sdílených bezstanicových koloběžek dočasně omezila možnost jejich vracení na území Prahy 2. Stalo se tak po žádosti městské části, které vadilo, že s ní nebyly prokonzultovány místa pro parkování a že společnost nejedná v souladu s memorandem, které se zavázala dodržovat (více v tiskové zprávě MČ).

Ondřej Široký, provozní manažer Lime k dočasnému omezení na Praze 2 říká: „Zintenzivníme edukaci uživatelů, posílíme tým v terénu, ale zamýšlíme se také nad dalšími iniciativami. Chtěli bychom mimo jiné využívat stávající infrastrukturu odkládacích míst, jaká jsou například na Praze 7, a uživatele motivovat k jejich využívání. Praha 2 měla k projektu podnětné vstupy a velmi dobré připomínky, proto jsme se rozhodli vyjít jejím představitelům vstříc a provoz koloběžek v této městské části dočasně omezit. Jakmile se jednání posunou kupředu, budeme provoz zase postupně obnovovat.

Foto: Lime

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře

 1. Nějak nechápu, co je za problém. Parkovací místa jsou všude. Parkování nemotorových vozidel parkovací zóny nijak neregulují. Dokonce i mopedy a motorky jsou zdarma.
  Tohle přece vůbec nemusí (a nesmí) parkovat na chodníku, když se to k ničemu nezamyká.

 2. Chci říct, že ve vhodných místech se může vyznačit odkládací místo, pokud není v blízkosti parkoviště (různé vestibuly u metra atd).
  Ale na 99 % území parkování již zařízené je, tak stahování koloběžek kvůli pár označeným pláckům, které se možná ani nikdy nevybudují, nedává smysl.

 3. Jo, je to vážně lahoda, tenhle nejnovější mor. Třeba takhle potmě ráno, nebo večer narazit na jednu nenápadně odloženou na kraji stezky A2 v Podolí – když je to zrovna ve stínu, kam nesvítí veřejné osvětlení a člověk jede s tlumeným světlem, anebo proti jede magor s 1000 lm světlometem… Fakt se mi to líbí, víc adrenalinu je prostě potřeba :)

 4. Včera na procházce jsme na ně narazili na Moskevské zhruba proti kostelu tam 5 kousků způsobně stálo u stanice Vršovické náměstí, dalších asi 5-7 kousků jsme našli rovnoměrně pohozené v Heroldových sadech, v Grébovce a v korytu Botiče. Rozum mi nebere že si někdo představuje, že po tamních chodnících nebo silnicích plných dlažby by na to mohl někdo dlouhodobě jezdit…. V Grébovce tipuji na závody ve sjezdu….

  A teď ocituji pana managera Lime :
  Když s ní pak lidé sjedou nějaký patník, může dojít k poškození. Jsou tady ale i specifika Prahy, jako třeba kočičí hlavy, které zátěž na koloběžku zvyšují

  Pan manažer si už v druhém rozhovoru plete patník s obrubníkem a novináře to ani netrkne :)

  https://zpravy.aktualne.cz/domaci/necekali-jsme-ze-lide-budou-na-kolobezkach-jezdit-po-chodnik/r~0744c2bed92411e89de10cc47ab5f122/

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Využíváte v Praze sdílení kol (bikesharing)?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru