Konec louže na Rohanském nábřeží a auta na objízdné trase

V následující zprávičce krátce informujeme o dvou relativně významných událostech, které se odehrály v uplynulých dnech na objízdné trase A2 pod terasami hotelu Hilton na Rohanském nábřeží.

Lidé jezdící po Rohanském nábřeží v cyklopruhu ve směru do centra si jistě vzpomínají na dlouholetou louži, která pravidelně zabírala cyklopruh po každém větším dešti. Případ byl o to kurióznější, jelikož louže nevznikla postupnou degradací vozovky, ale byla přítomna již od její opravy vinou špatného spádování vozovky.

Máme dobrou zprávu: louže snad již bude minulostí. V uplynulých dnech došlo k vybudování nového kanálu, kterým, doufejme, začne voda z cyklopruhu i z přilehlé nové objížďky A2 odtékat.

S budováním tohoto kanálu ale souvisí i druhá událost z Rohanského nábřeží. V poslední době se po uzavření teras Hilton začaly množit fotografie z objízdné trasy, na kterých byla zaznamenána vozidla stavby parkující přímo na objízdné stezce. Zaparkovaná auta téměř znemožňovala průjezd. Auta by na chodníku prostě parkovat neměla, v případě nově stanovené objízdné trasy jedné z nejdůležitějších městských cyklotras je to o to pozoruhodnější.

Naprosto chápu že se musí u hiltonu opravit terasy, ale už nechápu proč musí na objizdne trase parkovat auta.

Posted by Janek Maxmilián Holeček on Saturday, 8 April 2017

Na začátku dubna vyšší zavřeli pro kolisty a chodce průjezd kolem teras Hilton, mají strach, že se to najednou sesype kv…

Posted by Pražský cyklista on Wednesday, 26 April 2017

Stavba tak probíhala mimo jiné za účelem zlepšení odvodnění cyklopruhu. Příště ale doufejme se to obejde bez vytváření zmatků na objízdné trase, nebo že vozidla stavby budou parkovat tak, aby šlo po páteřní stezce pohodlně projíždět.

Při troše snahy by možná bylo reálné i obě aktivity lépe zkoordinovat, aby neprobíhaly ve stejný moment. I přes havarijní povahu uzavírky se nezdá, že by se na opravě teras začalo intenzivně pracovat. Navíc realizace uzavírky zabrala nejméně měsíc, možná by tak posečkala až do období po dokončení stavby kanálu na objížďce.

Realizace kanálu je dobrým počinem v nevhodnou dobu.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého portálu pro jízdu Prahou na kole. Je to snadné, díky Darujme.cz to máte za minutku. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Jak dlouhá bývá vaše obvyklá trasa na kole?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého portálu pro jízdu Prahou na kole. Je to snadné, díky Darujme.cz to máte za minutku.
nebo
Daruj
webdesign by 2046
↑ nahoru