Křižovatka Ke Klíčovu přestavěna na kruhový objezd s cyklistickým objezdem

Křižovatka Ke Klíčovu, stav po rekonstrukci (vizualizace)

Dne 17. dubna 2019 byl slavnostně otevřen nový pětiramenný kruhový objezd spojující ulice Čakovická x Letňanská x Ke Klíčovu. Dříve zde byla poněkud nepřehledná a nebezpečná křižovatka, od roku 2017 provizorní kruhový objezd.

Po rekonstrukci v roce 2019 se křižovatka stala bezpečnější jak pro auta, tak pro chodce. Kolem přibyly chodníky, které zde předtím chyběly. Všechny chodníky i přechody kolem křižovatky jsou legalizovány pro jízdní kola, cyklista tak nemusí vjíždět do rušného kruhového objezdu, může ho objet po jeho obvodu.

Chodníky jsou v režimu stezky pro pěší s povolenou jízdou cyklistů, rychlost je zde omezena na 20 km/h, vůči chodcům je třeba zachovávat zvýšenou opatrnost. Využití chodníků není povinné. Na sdružených přechodo-přejezdech nemají cyklisté přednost před vozidly ve vozovce.

Foto z výstavby

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře

  1. To zase bude nechápavých, co budou tvrdit, že „cyklisti jezdí po chodníku“…

  2. @článek
    – no není to úplně nizozemský kruhový objezd, ale jelikož tam nejsou separované cyklo stezky, tak nic lepšího asi nešlo. Vypadá to moc hezky…

  3. Znal jsem to tam jako obyčejnou křižovatku, přejížděl jsem to kolmo přes hlavní tah a to bylo pro cyklistu skoro nezvládnutelné. Silný provoz a kostky jsem už nezvládal, ač jsem předtím přejel celou Prahu. Přecházel jsem to pěšky. Kruhový objezd s kostkami už byl lepší, ale ne zase o tolik. Nový stav je určitě náramný proti všemu, co tam bylo dříve. Kruhák s asfaltem se už možná dá i po silnici, když nebude zvláště hustý provoz. Po vyznačených přechodech s ostrůvkem uprostřed to půjde příjemněji, než když mne v plné rychlosti honila auta po silnici při přecházení.

  4. Tam snad ani nikdo pěšky nechodí, všichni už jezdí jenom autama…

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Využíváte v Praze sdílení kol (bikesharing)?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru