Nový bruslařský ovál na Letenské pláni přerušuje cyklotrasu A155 svým nezpevněným obkroužením

Na výsledek se můžete podívat na videu Pražského cyklisty. Náklady na akci byly zhruba 18 mil. Kč. Zda je v rámci úprav zachováno vedení cyklotrasy, není známo. Asfaltový bruslařský ovál je obkroužen pískovým běžeckým oválem, který na dvou místech přerušuje stávající cyklostezku. Projektanti tak evidentně ignorovali vedení existující hlavní celoměstské trasy.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře

 1. Klasická představa, že běžci a bruslaři jsou s námi na stejné palubě, nebo spíš ve stejném podpalubí, opět narušena tvořivým magisrátem :)
  Popravdě si tiše představuji, co asi řeknou bruslaři na písek na dráze, najmě v těch zatáčkách. to bude doslova o ústa…..

 2. I když se podle mě jedná o značné nedomyšlení, přeci jen ten kousek písku není pro kolo taková tragédie, pokud se tam nejede v nějaké ostřejší zatáčce. Horší je, že teď na té hlavní cestě bude ještě více bruslařů než dřív. Pro mě to znamená asi tolik, že na kole budu nadále jezdit tou cestou o kus jižněji, kudy jezdím i teď kvůli nástavbě tělocvičny Gymnázia Nad Štolou.

  Vyndavání kostek ze země v tom videu jsem nepochopil. Kolem laviček to snad nemusí být super pevně v zemi, ne?

 3. Václav
  Pražský cyklista by si tam zřejmě přál nějaký beton nebo souvislou „do sebe zamčenou“ dlažbu :)

 4. Mě spíš vadí to, že bruslaři budou kroužit kolem dokola. Při každém průjezdu tím „nevhodným“ směrem si tedy cyklista buď dá mezi bruslaři „kolečko blbosti“, nebo se bude prodírat v protisměru kratší cestou v protisměru, což určitě značně prospěje jeho (cyklistické obecně) popularitě… Parky patří na magistrátu pod odbor ochrany prostředí. Je logické, že tedy využili stávající cestu, místo aby vedle postavili ovál zcela nový a nedej bože to stálo nějakou tu zeleň, nebo dokonce strom :o) Smutnější je, že to nestopl třeba silniční správní úřad, tedy místně příslušná MČ, pokud se k tomu vyjadřovali…

 5. O silvestru jsem tudy jel a ten nájezd/sjezd je už v pohodě (hrana vyrušena asfaltem). Alebude mi tam asi vadit to, že ta část toho bude bez oddělení pěší a cyklistické dopravy (široký je to víc, než dost)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Jaký je nejčastější typ dlažby na vašich cestách po Praze?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru