Městský soud zrušil omezení jízdy na kole v pěších zónách. Praha 1 zvažuje kasační stížnost.

Městský soud na základě žaloby podané spolkem Auto*Mat a dvěma rezidenty Prahy 1 zrušil opatření obecné povahy z dubna 2018, kterým se omezení jízdy na kole na pěších zónách v centru Prahy zřizovalo. Hlavními argumenty soudu bylo nevypořádání některých připomínek městskou částí a neproporcionalita řešení. Městská část může podat do 14 dnů proti rozsudku kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu, podle vyjádření pro Pražský deník to zvažuje. Již nainstalované značky zatím platí, dokud nebudou odstraněny nebo zakryty.  Auto*Mat nabídne Praze 1 pomoc při přípravě kompromisního řešení.

Podrobnosti k rozsudku uvádí na svých stránkách Advokátní kancelář Holubová Advokáti.

Zdroje: Pražský deník, FB Auto*Mat.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře

  1. Gratuluji.

    Ke kompromisnímu řešení – co třeba vyznačit objízdné trasy bez zákazu. Pokud jsou skutečně dobré, cyklisté je budou rádi využívat bez zákazu průjezdu pěšími zónami. A pokud nejsou dobré, nechť se hledají lepší. Který cyklista by se dobrovolně prodíral davy chodců?

  2. David. To je podstatné. TPčka dovolují zobousměrnit skoro všechno i bez úbytku parkování. Sice by to ve stávajících šířkách nebyl nějaký extra komfort, ale fungovat by to mohlo.

  3. Takze mame par (doslova) novych cykloobousmerek a jinak vse pri starem. Doufam, ze je zase nezrusi :)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Využíváte v Praze sdílení kol (bikesharing)?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru