Mnichovice s Prahou propojí nová cyklostezka, stavět se bude příští rok

Mnichovice propojí s Prahou více než čtrnáctikilometrová asfaltová cyklostezka za 122 milionů korun. Povede přes Všestary, Strančice, Světice a Říčany do pražských Kolovrat, kde naváže na současné i plánované trasy na území hlavního města.

Více zde.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře

  1. tak na to se těším to snad někdy i využiju až cestou z práce odbočím “ na švih“ .
    Na druhou stranu mě rozesmála salámová metoda dotací, lépe řečeno bezelstné přiznání starosty Říčan, že “ to celé rozdělili na 4 díly aby se to vešlo do limitů“, tak se to dělá občané ! :D

    Nu a pak jeho dodatek, že to bude i pro inlinisty, možná pro nějaké sjezdařské specialisty, nebo skutečně zkušené sportovce, mám v okolí něco najeto a jet v některých místech plánované trasy bez šlapání na kole 40-50 nebude žádný problém :ú

  2. Dobrá zpráva, domnívám se, že na pomezí Prahy a Stč kraje má nyní cyklodoprava ještě větší potenciál pro růst než ve vnitřní Praze.
    Ještě lepší zpráva by to byla, kdyby trasa nekopírovala funkční trať a šla někam, kam spojení VHD není na tak dobré úrovni (Kostelec nad Č. Lesy, Jesenice, Štěchovice, Odolka….)
    Teď by to ještě chtělo začít připravovat kapacitní a bezpečné parkování kol u vlaku ve Strančicích, Kolovratech a u metra.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Využíváte v Praze sdílení kol (bikesharing)?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru