Na trase A2 přes Křižovnické náměstí se do cyklistického průjezdu pokládají menší dlažební kostky

Mezi tramvajové koleje se namísto dosavadních velkých kostek pokládá dlažba formátu 10 cm, a to do vějířku. Průjezd na kole na páteřní cyklotrase tak bude v tomto místě výrazně komforntější.

Foto: Emil Olof Lávka / Cyklisté sobě

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře

 1. Sláva, sláva, sláva. To místo bylo naprosto hrozné. Druhé takové hrozné a frekventované místo je v Nádražní před Pivovarem. Tam to nedávno (asi loni) opravovali a nechali mezi kostkami takové mezery, že tam zapadne 3 centimetru široké kolo.

 2. Uzavřené to bude do 17. 11. Magistrát to prodloužil, aby měl věrohodná data pro případné trvalé uzavření nábřeží pro iad.

 3. Ale pro cyklisty už je to otevřené; nejmíň od včerejška. Dneska jsem tam jel a nová dlažba je super.

 4. Provedení dlažby samozřejmě super! Jen tak postupovat všude, kde je dlažba…

  Apropó, kdy někdo předláždí celý Klárov?

 5. To by byl sen a skutečná podpora bezmotorové dopravy. Nejdřív bych ale předláždil Dlážděnou. Nebo rovnou položit asfalt.

 6. @Vojtěch Šantora – na Klárově plánuje IPR velkou rekonstrukci včetně cyklopruhů z řezané dlažby. Mám o tom rozepsaný článek. :-)

 7. Jsem tam dneska jel, dokonce po obou březích. Pravý břeh je „zákaz vjezdu mimo cyklisty a MHD“ jak se tu již píše, jenom by bylo super kdyby tato informace byla i na značkách „zákaz vjezdu za 50 metrů“. Ale já už jsem si zvykl na kole tyto věci ignorovat…

  Horší je ale levý břeh, tam je na Klárově do Valdštejnské „zákaz vjezdu mimo rezidentů a dopravní obsluhy“! O cyklistech se tam nepíše, ti tam nesmí!

 8. Včera jsem tudy měl konečně cestu… dojetím jsem skoro uronil kroupu… jednak kvůli absenci IAD, a k tomu třešnička na dortu v podobě pár metrů příjemné dlažby…
  Jen houšť a větší kapky…

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Využíváte v Praze sdílení kol (bikesharing)?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru