Německo připravuje změny legislativy, které upraví pravidla provozu i pro cyklisty.

Návrh úpravy zákona představil spolkový ministr dopravy Andreas Scheuer.  Novela má kromě přísnějších postihů za některé přestupky zvýšit bezpečnost cyklistů a mohla by začít platit už letos.

Má být stanoven minimální boční odstup při předjíždění cyklisty, a to 1,5 metru v obci a 2 metry mimo obec. Předjíždění cyklistů bude možné zakázat dopravní značkou. Navrhuje se přísnější ochrana před „pravým hákem“ od kamionů, které budou moct odbočovat vpravo jen rychlostí kolem 10 km/h. V cyklopruzích bude nově zakázáno tříminutové zastavení, které bylo doposud povoleno. Naopak bude možné vyhradit stání pro nákladní kola. Ve vybraných úsecích by cyklisté mohli jezdit vedle sebe. Městské úřady by pak získaly širší pravomoc zřizovat cykloobousměrky.

Návrh současně rozvolňuje pravidla pro značení tzv. cyklodálnic i na neasfaltové, ale zpevněné cesty a stanovuje maximální rychlost 30 km/h pro jízdu v cyklozónách.

Více zde

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Využíváte v Praze sdílení kol (bikesharing)?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru