Německý bikesharing v Praze: Nextbike

Od 9. března 2020 se v Praze objeví nová modrá sdílená kola od německé firmy Nextbike. Ta už je v Česku celkem známá díky provozování sdílených kol v Ostravě a Prostějově během sezóny 2019.

Po Praze rozmístí firma 800 kol do více než 250 stanic po celém městě. Oproti jiným bikesharingům v Praze se stanice objeví i v okrajových částech města jako Zličín, Lužiny, Butovice, Motol, Vokovice, Letňany, Střížkov nebo Čakovice. To, aby kola nekončila pod kopcem u Vltavy, má zajistit bonusový program pro uživatele a také převážení kol během dne.

Jízdní kolo Nextbike v Německu

Kola se budou odemykat přes mobilní aplikaci. 30 minut jízdy bude stát 24 korun, měsíční tarif 149 korun (neomezený počet jízd do 30 minut). Firma nabízí zvýhodněné tarify pro držitele karty ISIC (99 Kč/měsíc) nebo karty Twisto.

Rozšíření Nextbike do Prahy je součástí velké expanze této německé firmy v Česku. Letos bude provozovat téměř 3500 kol v celkem 10 českých městech (v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci, Opavě, Prostějově, Kladně, Havířově, Hlučíně a Berouně, potažmo v celém Berounsku). To je více kol než největší český bikesharing Rekola, který bude provozovat cca 3000 kol (z toho 1200 kol v Praze).

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře

  1. A obrovské Jižní Město, placka ideální (pominu-li dopravu) pro kolo nic? Fňuk jako.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Jezdíte v době pandemie po Praze na kole?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru