Nová cyklostezka Jeneč – Dobrovíz

Mezi středočeskými obcemi Jeneč a Dobrovíz byla vybudována nová cyklostezka křížící dálnici D6 a propojující obě obce. Cyklostezka zkracuje délku cyklotrasy 8100 vedoucí mezi obcemi a lidé na kolech se díky ní vyhnou provozu na dvou kruhových objezdech u nájezdů na dálnici.

Investorem celé akce je developer Panattoni Europe stojící za tamní průmyslovou zónou se sklady společnosti Amazon. Stezka je vedena v režimu stezky pro chodce a cyklisty, dálnici překonává po chodníku původního mostu: cyklisté by měli kolo přes most vést. Fotky stezky si můžete prohlédnout na webu stavební firmy Berdych.cz.

Je poměrně smutné vidět, jak jsou dodatečně a polovičatě dostavována bezmotorová spojení, která mohla být v mnohem kvalitnějším provedení postavena již při stavbě samotné dálnice D6, pokud by tedy byla bezmotorová doprava do podobných projektů důkladněji zakomponována.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého portálu pro jízdu Prahou na kole. Je to snadné, díky Darujme.cz to máte za minutku. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Jak dlouhá bývá vaše obvyklá trasa na kole?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého portálu pro jízdu Prahou na kole. Je to snadné, díky Darujme.cz to máte za minutku.
nebo
Daruj
webdesign by 2046
↑ nahoru