Obnova křižovatky Ostrovského x Stroupežnického na Smíchově – nové ochranné cyklopruhy

Na Smíchově u autobusového nádraží Na Knížecí dokončila TSK Praha obnovu křižovatky ulic Stroupežnického a Ostrovského. V rámci ní byl vyznačen 140 metrů dlouhý ochranný cyklopruh v ulici Ostrovského a přibližně 40 metrů dlouhý ochranný cyklopruh v ulici Stroupežnického. Oba tak v hustém provozu ulehčí cyklistům průjezd k semaforům. Zároveň bylo vytvořeno bezbariérové řešení přechodů a přibyly nové semafory.

Nový cyklopruh v ulici Ostrovského. Vlastní foto PNK

V červnu byla poblíž otevřena zrekonstruovaná ulice Vltavská, jejíž cyklopruh v budoucnu možná přímo naváže na tento v ulici Stroupežnického a umožní bezpečnější průjezd směrem na nábřeží.

Přehlednější přechod pro pěší. Vlastní foto PNK

Nové, bezbariérové řešení přechodu. Zdroj: TSK Praha

Systematické zlepšování

Jde o další z obnov křižovatek, kde se pražský magistrát a především náměstek pro dopravu Adam Scheinherr a jeho kancelář zasazuje o integraci cyklistické dopravy a o vytvoření lepších podmínek pro pěší, jak to požadují české normy. Podobně bylo letos zrekonstruováno v Praze velké množství křižovatek. Tomuto tématu jsme se více věnovali v článku „Cyklopruhy končící před křižovatkami = minulost?

Krátký cyklopruh v ulici Stroupežnického ještě před doplněním znaků kol. Umožňuje bezpečnější vjezd do křižovatky. Zdroj: TSK Praha

Nové opatření v naší mapě: Smíchov začíná tvořit síť cyklopruhů. Pro detail klikněte.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Jezdíte v době pandemie po Praze na kole?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru