Ochranný cyklopruh v ulicích Turistická a Pod Stadiony, cykloobousměrka Motoristická

Na ulici Váníčkova podél Strahovského stadionu v Břevnově byl v létě vyznačen ochranný cyklopruh.

Ochranný cyklopruh v ulici Vaníčkova podél Strahovské stadionu byl vyznačen v létě 2020

V říjnu došlo k další realizaci, která délku cyklistických opatření prodloužila. Byl vytvořen přibližně 600 metrů dlouhů ochranný cyklopruh, který cyklistům a cyklistkám zajistí bezpečnější cestu a vlastní koridor pro stoupání.

Zároveň došlo ke zřízení cykloobousměrky v ulici Motoristická, která byla původně vybudována jen pro zkrácení cesty a vyhnutí se křižovatce u Strahovského stadionu.

Detail všech cykloopatření v naší mapě.

Za následující fotografie děkujeme našemu čtenáři.

Pohled z ulice Pod Stadiony na napojení v ulici Turistická

Cykloobousměrka Motoristická

 

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře

 1. Když jsem poprvé viděl, že bych teoreticky mohl odbočit do ul.Motoristická ve směru nahoru, tak jsem to zavrhl stejně tak, jako přejezd Podbělohorské z Ladronky do Nad M.Nemocnici (viz jiná diskuze). Ani kdyby byla shora 30 km/h, tak nebudu riskovat, že ta zákruta z kopce někoho nevynese do protisměru. Stejně jako posledních více než 30 let si to budu objíždět okolo stadionu.

  Jistě potěší i nová parkovací místa v ul. Turistická, v úseku od Na Hřebenkách, která v souvislosti s cykloopatřeními vznikla.

 2. @Mirek2 podle projektu cykloobousměrky měl v Motoristické vzniknout ještě protisměrný cyklopruh, který by umožnil bezpečné vymezení místa pro kola. Kdybyste měl informaci, jestli už tam vznikl nebo ne, dejte vědět. Taková věc by se měla řešit.

 3. Mě nenapadlo Motoristickou projíždět, dokud jsem to neviděl namalované na výkresu dopravního značení od Prahy 6 a v datech si neověřil, že tam tak skutečně někdo jezdí. Pak jsem to zkusil, a přijde mi to OK. I za původního stavu, nelegálně, to bylo lepší, než to objíždět.. Po několika průjezdech jsem tehdy musel konstatovat, že je to mnohem příjemnější, než původní levé odbočení z Turistické do Atletické. Tam to totiž auta skutečně „řežou“ co nejvíc vlevo a i původní přeřazování se do levého pruhu v opačném směru bylo často problematické, protože auta se mě při tomto manévru zpravidla snažila předjet za každou cenu, i když jsem včas ukazoval, že odbočuji vlevo. Motoristickou jsem jel naposledy zrovna dnes, při výjezdu z ní jsme potkal auto v asi nejkritičtějším místě – a zcela s rezervou. Viděl mě včas a místa bylo dost pro oba.

 4. To Martin Šnobr – pohledem z autobusu MHD jsem v ul. Motoristická zatím žádné vodorovné značení v nezahlédl.

 5. Včera jsem Motoristickou jel a zatím tam žádné vodorovné značení není, ale došlo k opravě povrchu v místech, kde byla cesta nejvíc zvlněná (tzn. kolem mostu nad chodníkem v zatáčce).

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Jezdíte v době pandemie po Praze na kole?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

 • Pavel Masek: Co si myslíte o našem webu?

  @antonio - PNK se prezentuje jako nezavisle a jakmile si ziska dotace od kohokoliv, vznika tim nejaky zavazek, vetsinou to…

 • Antonio: Co si myslíte o našem webu?

  Ano, líbí se mi co píšete na FB - centrum a komunita. PNK by se mohlo stát značkou, která bude…

 • Jan Fiala: Co si myslíte o našem webu?

  V posledních letech se výrazně zlepšily mapy.cz, turistická vrstva. Dobře se tu plánuje trasa, včetně manipulace s průjezdními body. Je…

webdesign by 2046
↑ nahoru