Od 21.9. bude pro auta zneprůjezdněno Mariánské náměstí a otočena ulice Husova

Z Platnéřské ulice je stále vjezd do Klementina. Ze Seminářské projedete do Husovy, která nyní vede směrem od náměstí. Skoro až k magistrátu se dostanete obousměrnou Linhartskou. Přímo před budovu je vjezd omezen. Do Linhartské se dostanete ulicí U Radnice. Obě jsou nově obousměrné.

Změna průjezdnosti bude provedená dočasným značením a průjezd cyklistů přes náměstí by tak měl být i nadále možný.

Stávající jednosměrka Husova je otočena a je ji tak možné používat k cestám směrem na jih. Husova ale není řešena jako cykloobousměrka, severním směrem je tak možný průjezd na kole ulicí Jilskou až přes Malé náměstí.

Obrázek – zdroj Institut plánování a rozvoje.

 

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře

 1. Pokud se nemýlím, tak Husova bude otočná už 19.9. Ucinnost vyveseneho OOP byla od 20.9. A jinak by to technicky asi nedali. Ale třeba je to jinak, tady je možné vsechno:o)

 2. V Husově jsem se za Béma* pravidelně hádal s měšťáky, že jízdou na kole liduprázdnou ulicí v protisměru v 7,30 ráno nepáchám zločin :) No a jednou jel okolo na kole Bém a od té doby jsem měl pokoj, seřval je na tři doby :D

  * pro mladší progresivní ročníky, jeden z mála primátorů Prahy, které bylo lze potkat na kole bez doprovodu ochranky a to poměrně často i za hnusného počasí , některým z vás bylo 10-15 když přestal primátorovat,také člen ODS a člověk, za kterého se v Praze ještě stavělo (byty, cesty a cyklostezky a ve vedlejší konverzaci zmíněná protipovodňová ochrana:)

 3. Také se za něj začala stavět proklínaná a předražená Blanka, která nám kupodivu docela dobře slouží a kterou chce současné vedení města napodobit v ještě delší formě.

 4. Mně neslouží. Ale jsem rád, že jsem mohl přispět na to, aby mohlo v Praze víc lidí používat pro přesuny auto.

 5. No, pane Újezďáku, ale zákon má platit pro všechny – nebo až někdo pojede brzy ráno autem na červenou a bude argumentovat, že stejně byla křižovatka prázdná a nikoho tak neohrozil, bude to také v pořádku? Myslím že ne. A v tom to je – cyklisté si totiž myslí, že mohou vše – anebo si jich spíše spousta myslí, že pro ně dopravní předpisy neplatí. Pak se nedivte, že neustále na ně někdo nadává, a přiznám se, že včetně mne.

 6. No, pane Újezďáku, ale zákon má platit pro všechny – nebo až někdo pojede brzy ráno autem na červenou a bude argumentovat, že stejně byla křižovatka prázdná a nikoho tak neohrozil, bude to také v pořádku? Myslím že ne. A v tom to je – cyklisté si totiž myslí, že mohou vše – anebo si jich spíše spousta myslí, že pro ně dopravní předpisy neplatí. Pak se nedivte, že neustále na ně někdo nadává, a přiznám se, že včetně mne.

  A co se týká uzavírky náměstí, o tom si jako obyvatelka Starého města (která chodí všude pěšky z podstaty polohy bytu) myslím své – je to blbost, která nikomu neprospěje, jen povede ke kumulaci dopravy v Karlovce u Zlatého hada v místě, které je kvůli množství lidí ještě méně přehledné k průjezdu než Husovka u Clam-Gallasova paláce. Hlavně ale, že to zvýší kvalitu života obyvatel Prahy 1 a budeme světoví, jak se nechal magistrát slyšet. Ale že si nemám kam zajít koupit dobrý kváskový chléb do normální pekárničky nebo čerstvou zeleninu každý den (zaplaťpanbůh za Litoměřičáky na Haveláku pár dní v týdnu v sezóně), to je vedlejší.

 7. @vlakno: ja ti zase prispivam na cyklostezky. Jo, sere me to stejne.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Využíváte v Praze sdílení kol (bikesharing)?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru