Odbočení do ulice Bulovka omezeno

Kritické odbočení z ulice Povltavská do ulice Bulovka je od prosince v dopravních špičkách zakázáno. Konrétně od sedmi do deseti ráno a poté odpoledne mezi čtvrtou a sedmou.

Připomeňme, že dané křížení je pro cyklodopravu ve směru na Prosek poměrně zásadní a nenahraditelné. Pro překonání křižovatky doporučujeme využít přechod pro chodce. V místě je třeba jet opatrně i v hodinách, kdy je odbočení povoleno. Vzhledem k intenzivní automobilové dopravě je tato křižovatka velmi nebezpečná.

bulovka

Současné omezení je navíc okořeněno nedávnou informací, že dané místo mělo být pro cyklodopravu výrazně upraveno k lepšímu. Díky nečinnosti TSK však k rekonstrukci nedošlo a stavební povolení propadlo.

Zjistili jsme, že akce měla už od roku 2012 stavební povolení, ale nebyla zrealizována i přes to, že peníze v rozpočtu cyklo byly (ve velkém množství se převáděly na příští rok). Stavební povolení nebylo prodlouženo a v roce 2014 propadlo – tudíž je nezbytné začít s přípravou opět od začátku.

Skutečnost, že TSK nerealizovala stavbu s platným stavebním povolením (protože prý “nedostala pokyn”), považuji v jistém smyslu za sabotáž, kterou můžeme s klidným svědomím připsat otevřenému nepřátelství ředitele TSK Ladislava Pivce k cyklistické dopravě. (komentář PNK z dění na dubnové cyklokomisi)

povltavska_2012-odboceni

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Využíváte v Praze sdílení kol (bikesharing)?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru