Po pádu Trojské lávky se patrně budou zavírat další bezmotorová přemostění

Lávka pro pěší na železničním mostě bude uzavřena od 15. prosince, zde se ale jedná o plánovanou akci. Vzhledem ke špatnému technickému stavu se ale uvažuje o uzavření lávky přes Berounku v Radotíně. Ve velmi špatném stavu je také řada mostků a lávek přes přítoky Vltavy, například Botič. Můžeme se tak dočkat uzavření řady spojek používaných cyklisty pro vyhnutí se frekventovaným komunikacím.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého portálu pro jízdu Prahou na kole. Je to snadné, díky Darujme.cz to máte za minutku. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře

 1. V podstatě jsme ve válečném stavu. Ze silnic jsou tankodromy a nepřítel likviduje mosty, případně staví po městě barikády. Praho Praho, tys to dopracovala. :)

 2. Tak hlavně, že máme Blanku. Neříkali, že navždy vyřeší všechny pražské dopravní problémy? Nebo to má přijít až s Radlickou spojkou?

 3. Bezmotorová přemostění ? :))))))))))))

  Tomu bych dal cenu “ Cyklotermín/novotvar roku 2017 „.

  Ne vážně, takže elektrokola, která jsem běžně na Trojské lávce potkával v plné jízdě jsou “ bezmotorová“ ? :D

 4. Beobachter … to o Blance někdy někdo říkal? Vy se tedy stýkáte s lidma …. :-). Radlická je radiála, ne spojka a všechno rozhodně nevyřeší taky. Ale řekl bych, že lidem co bydlí okolo Plzeňské a Vrchlického je ten nápad docela milý:-).

  vlákno … musím uznat, že takto výstižnou a současně vtipnou charakteristiku jsem už dlouho nečetl:-)!

 5. újezďák: Zaspal jsi dobu, termín „bezmoorový“ se používá dlouhodobě pro souhrnné označení pěší a cyklistické dopravy.

 6. Vratislav, ano u dopravy ano… i když u jízdních kol a koloběžek už to tedy rozhodně dávno neplatí , viz raketčíci na odblokovaných elekotrokolech prohánějících se mezi námi cyklisty a kvůli kterým nám byrokracie v Praze zablokuje centrum ….

  Ovšem stejně ftipně vysvětlit, proč jsem nikdy jsem neslyšel výrazy jako : “ bezmotorový chodník bezmotorový přechod pro chodce nebo bezmotorový podchod či bezmotorová rampa “ asi nedokážeš, že ?

  Navíc díky elektrocyklistům se dopravní cyklistika bezmotorovou dopravou už prostě nazývat nedá … jinými slovy dobu jsi zaspal ty :)

 7. tak se prý bohužel zavřou i lávky na železničním mostě.. :-(

  MM: tohle není bohužel pokrok, to je pro Prahu nepoužitelné. Objíždění rychlostních úseků v Praze je trápení pro všechny malé motorky 50 ccm, Aixamy a Ligiery.. Skútr nebo bicykl, bez kompromisu, jsou pro zatím nekompromisní Prahu použitelnější… ;-)

 8. Josuk, docela dlouho má jedna prodejna v Uhříněvsi poutač “ chceš stát nebo jet? Skútr 125 :(
  Vždy když jedu okolo na kole tak mě to nadzvedne, protože skútry jsou ve své podstatě nepřáteli cyklistů v míře nejvyšší.
  1. jezdí stejným prostorem.
  2. na nich jezdí sorta dopravních neumětelů a ignorantů první kategorie.
  3. stačí se podívat do asijských měst, kdy cyklisty a cyklodopravu prakticky zařízla mračna skútrů….

  No a to nemluvím o těch webech, kde si elektrokolisté radí opičí trojhmat aby mohli z kola vyrazit přípomoc i v rychlostech nad 40 km….

 9. Újezďák: Bezmotorové přemostění x bezmotorový chodník?

  No nevím, chodník je ze zákona bezmotorový, protože ze zákona na něj můžou jen chodci. O mostech (přemostěních) se to samé už říci zpravidla nedá…

 10. újezďák: myslím, že se zde výjimečně mýlíš.. ;-)
  1. jezdí stejným prostorem – ano, jako auta. (přitom kola mají prostorových možností mnohem více, a na jejich stezky nic s motorem nesmí, aspoň teda s tím spalovacím..)
  2. na nich jezdí sorta neumětelů – imho o něco méně než v autech, ale možná stejně jako na kolech.. ;-)
  3. stačí se podívat do asijských měst…. v asii to už taky hodně zařezávají auta.. = evropa řadu let zpět, renesance městská cyklodopravy je další stupeň vývoje ;-)
  Skútry nejsou nepřáteli cyklistů .. možná se někdy sejdou v bikeboxu, nebo si vzájemně ucpou mezeru mezi auty, ale to je asi vše..

 11. Josuk, nevím ale Praze moje osobní cyklozkušenost se skůtry není dobrá :(

  Zkusím najít ten článek, ale tuším copenhagenize , bylo tam vyjádřeno zděšení evropských příznivců cyklistiky nad tím, že když se po 15-20 letech vrátili do asijských “ cykloměst“, tak tam nenarazil
  i ani na cyklisty, ani na auta, ale na mračna skůtrů, včetně těch elektro

  jukni zde http://europe.chinadaily.com.cn/china/2011-06/03/content_12640912.htm

  https://ichef.bbci.co.uk/news/624/cpsprodpb/A17D/production/_83714314_83712155.jpg

 12. Přívoz nahrazující zavřený Železniční most má přemístěné přístaviště na Smíchovské straně na levou stranu mostu. Přístaviště ústí na hliněnou nezpevněnou cestu rozjezděnou auty. Je plná louží a hlubokého bláta. Poté co jí projdete, jste zralí na pračku. Na koloběžce se jet nedá, poněvadž se nedá v tom kluzku odrazit.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Využijete pro dopravu přes Libeňský most Rekola?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého portálu pro jízdu Prahou na kole. Je to snadné, díky Darujme.cz to máte za minutku.
nebo
Daruj
webdesign by 2046
↑ nahoru