Plány Prahy 8: oprava A2 a A26, i nová stezka v Ďáblicích

Praha 8 na svém webu 8prokola.cz informuje o plánech v oblasti cyklistické dopravy. Městská část plánuje rekonstrukci cyklostezky A2 přes Rohanský ostrov spojující centrum města s Libní. Cyklostezka by měla být rozšířena na 4 metry a získat místo současného vymletého mlatu nový asfaltový povrch. Opraven by měl být i podjezd pod Libeňským mostem.

Páteřní cyklotrasa A2 opravu potřebuje. Po dešti na Rohanském ostrově.

Dále je v plánu oprava ulice U Českých loděnic. Zrekonstruován by měl být celý úsek cyklostezek A2 a A26 od Mostu Barikádníků až po Elsnicovo náměstí. Vyřešeno by mělo být i v současnosti velmi nešťastně provedené dělení stezky na cyklistickou a pěší část s neintuitivním přesmykem v polovině trasy.

Opravena bude i ulice U Českých loděnic.

Web zároveň informuje i o stavbě nové stezky podél ulic Žernosecká a Ďáblická. Stezka by měla navázat na současnou cyklostezku A283 od konečné tramvaje Vozovna Kobylisy. Měla by tak vzniknout souvislá cyklostezka vedoucí mimo provoz z oblasti Bohnic až po tramvajovou zastávku Třebenická.

Mapa: 8prokola.cz

Odkazy

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře

 1. Wow, tak to jsem zvědav. Bohužel nejspíš neopraví začátek A2 na Rohanském ostrově, který je na soukromých pozemcích, ale i tak dobré.

 2. Na jednu stranu asi fajn, jezdit bez louzi. Na druhou stranu – to vazne neexistuje jina cesta nez louze nebo asfalt?
  Asfalt znamena korzo pro kocarky, venceni psu (nechapu, ale v Praze to tak proste je) a zejmena pro bruslare. Z duvodu hezkeho asfaltu je mimo deste marnej jakejkoliv pokus vyjet na kole smer Zbraslav nebo kolem Troji. Cykliste, kteri jsou zaminkou pro investice do techto staveb, jsou tam pak uz jen obtizny hmyz, kteremu je potreba dat jasne najevo, ze maji tahnout na silnice, kde jim totez ale naopak ‚jemne‘ naznacuji ridici.

  Takze za me je nekdy mnohem snesitelnejsi sem tam nejaka ta louzicka. Na tu totiz staci blatniky. Na bruslare se sluchatky krizujici od kraje je kraji totiz nepomuze ani klaxon, natoz zvonek :/

 3. Nemám z toho žádnou radost. Vylepšení, které se může líbit akorát tak projektantovy s pravítkem. Proč to musí být asfalt? To by nestačilo opravit pár mělkých louží? Asfalt zlikvidoval mnohem zajímavější trasy, např. směrem z Lahovic do Černošic, ale stejně je mi dnes líto i toho úseku okolo betonárky k holešovickému mostu. To jediné pěkné na téhle cestě je ten šotolinový povrch. Je mi líto i běžců, kteří přijdou o pérující cestu.

 4. Nechci se nikoho dotknout, ale tenhle postoj „lepší horší, ale hlavně když naše“ je dost krátkozraký. Blatníky nejsou zrovna jistota, když je tam pět čísel šedého blátíčka. Mlat se nedá v zimě udržovat a výhledově snad počítáme s tím, že kolo ani v Praze nebude jen sezónní záležitost. A jsou-li nějaké bezmotorové cesty přeplněné? Skvělý důvod pro to je rozšířit, postavit další a zkvalitnit podmínky na souběžných ulicích. Buďme rádi, že se lidi v Praze čím dál víc pohybují vlastními silami venku.

 5. Uf, to jsem vážně nečekal. „Prosím vás, rozkopejte to bagrem. Aspoň tam přestanou lézt pejskaři, bruslaři, kočárkáři, děti na odrážedlech, maminy s vozíky, hipsteři na městských kolech, páprdové v městském oblečení … jedině v singletracku je cesta kupředu.“

  Fakt bych vám někomu přál čistit zacákaný dětský vozík. Neexistuje blatník, který tomu zabrání.

  Jinak samozřejmě existují alternativy k asfaltu – například dobře(!) udělaná zámková dlažba. Kaluž ale rozhodně likviduje jakoukoliv rozumnou použitelnost pro velkou podkategorii městských cyklistů.

 6. Děsivě špatné načasování na A2. Nemohli počkat do září aspoň. Rekonstrukce páteřní stezky v srpnu – nevymyslíš. Dnes jsem to objížděl – po Rohanském, projet to nedoporučuji. Sice to jde všemožně obejít, ale je to cyklocross. Zákaz vjezdu sem viděl porušit 4 lidi za minutu, plus nějací chodci – no jo vono je léto a lidi se tam prochází – blik na radnici :-)

  Jinak asfalt vítám, korzo tam je stejně.

 7. Už by to mělo být opravené, nemáte někdo fotky z místa a přesnou gps, odkud kam ta rekonstrukce proběhla? Když jsem tam naposled loni byl, tak ta panelačka pod Libeňákem byla šílenost, silničář ostrouhal, ještě že na té hlavní jsou pruhy.

 8. Nic opraveno není, v průběhu rekonstrukce bylo vydáno územní rozhodnutí, proti kterému bylo podáno odvolání a tak je všechno zatím u ledu takže stav skoro původní.

 9. @Mamut
  – děkuji za info. No to je fakt na hlavu. Ach jo

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Využíváte v Praze sdílení kol (bikesharing)?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru