Počet cyklistů v Praze stoupl meziročně na dvojnásobek

„Lidé jezdí na kole víc, než si myslíme“ – tak uvedl svůj příspěvek na svém Facebooku Adam Scheinherr, náměstek primátora pro oblast dopravy. Zmínil různá čísla ohledně jízdy na kole v Praze, která pochází především z automatických sčítačů. Těch se v současnosti na území hlavního města nachází 31.

Jediný výrazně viditelný cyklosčítač na Podolském nábřeží

Mezi 19. a 25. říjnem bylo loni u cyklosčítačů naměřeno 44 175 lidí, letos to ve stejném období bylo 92 027, jde tedy o nárůst o 108 %. Dále uvedl, že v roce 2019 bylo „v Praze 175 000 lidí, kteří více než jednou týdně nasedli na kolo. Dalších 88 000 lidí  na kolo nasedá minimálně jednou měsíčně. 280 000 lidí patří do kategorie „potenciální cyklisté“, kteří mají obavy z ježdění po městě, ale rádi by začali.“

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře

  1. Mnozí nechtějí v době covidové do MHD a tak raději volí kolo.

  2. Čítače registrují jen osamocené cyklisty. Jede-li skupinka pohromadě, čítač ji vyhodnotí jako osobní auto a nezapočte nic.

  3. Brahma … navíc školy zavřené a spousta práce na HO, takže je možno cesty optimalizovat tak, aby se spojilo příjemné (cyklistika) s užitečným (doprava). Příklad … kdybych musel ráno, když je hnusně, kosa a třeba prší, tak počkám na desítku a když se udělá líp, tak sednu a jedu. Plus neřeším, jestli dojedu o čtvrt hoďky později.

    Spíš bude zajímavé co to udělá, až to přestane být jak u blbejch … optimisticky tedy doufám, že se toho dožiju.

  4. Jan Fiala: Ano, to jsem si ověřil při některých hromadných akcích (cyklozvonění, cyklojízda). Podíval jsem se na sčítače v době, kdy přes ně muselo projet minimálně několik desítek cyklistů – a nebylo to tam :)

  5. záleží za jaké období (počasí) se data vyberou a s čím se porovnají, navíc zda je vůbec možné sčítačům úplně věřit … Nejezdí teď lidé místo (nuceně) do práce právě spíš „za zábavou“ kdy se jim chce? Srovnám-li třeba počet pěších u mě na vsi, tak je jich také násobně víc než dřív, částečně asi proto, že nejsou otevřena vnitřní sportoviště a „v přírodě“ nemusí mít roušku. Dnes jsem byl v Kolíně kolem 9h a viděl jsem za půl hodiny chůze/jízdy autem pouze JEDNOHO cyklistu, takže nával kol všude není …

  6. Jan Herda: Přesně tak, spousta lidí jezdí protože v podstatě veškeré jiné sporty jsou zakázány. V aktuálních mlžných dnech cestou do/z práce nijak zvláštní množstvím cyklistů v Praze nepotkávám.

  7. No a ještě drobnost – mezi 19. a 25. říjnem 2019 byla celý týden mlha, zatímco letos bylo celý ten týden skoro jasno. Takhle se dělají bombastická čísla :-)

  8. Já si dělal nedávno interně srovnání za září a říjen (2 měsíce) vůči průměru 2018 a 2019 a bylo to cca +80 %.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Jezdíte v době pandemie po Praze na kole?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru