Podpora cyklodopravě na Praze 11: odpověděli jen Piráti a ČSSD

Vratislav Filler se jako rezident Prahy 11 dotázal celkem osmi kandidátek na podporu cyklistické dopravy na Praze 11. Odpovědi na pět otázek získal od Pirátů (Ladislav Kos ml.) a ČSSD (Petr Štefek).

Hnutí pro Prahu 11, TOP09, ODS, KSČM, Jižní Město náš domov a ANO 2011 na otázky neodpověděly.

1. Rozpočet

Jak velký rozpočet hodláte v příštím volebním období vyhradit na projekční přípravu a realizaci cyklistické infrastruktury na městské části?

ČSSD: Vycházím ze zkušenosti rozpočtu na opravy chodníků, kdy 10 mio Kč je málo. Při opravách chodníků bychom rádi řešili i možnost rozšíření o „stopu“ pro cyklisty. V rámci této aktivity bychom potřebovali alespoň 50 mio Kč na rok, ideálně 100 mio Kč.

Piráti: Pokud budeme mít možnost částku ovlivnit (tj. budeme v Radě), budeme chtít nejprve provést vyhodnocení využívání stávajících cyklostezek na Praze 11 a zjistit lokality, kde je po cyklostezkách poptávka, projít aktuální stav cyklopruhů. Přesnou částku nyní nedokážeme říci.

2. Nové stezky

Které nové cyklostezky hodláte v příštím volebním období postavit?

ČSSD: Jak jsem se zmínil v bodu 1) chtěli bychom se soustředit na opravy chodníků a rozšířit je o možnost využití i pro cyklisty. Nové tedy jen projekty, které jsou připravené.

Piráti: Odpověď podobná otázce č. 1. Chceme se zaměřit nejen na cyklostezky jako samostatný koridor, ale i na úpravu společného prostoru s automobily, tedy cyklopruhy, kde je na hlavních tazích (Opatovská, Výstavní, Mírového Hnutí, Hviezdoslavova) co zlepšovat.

3. Generel cyklodopravy

Zadáte co nejdříve aktualizaci generelu cyklistické dopravy (ten současný je z roku 2007) včetně akčního plánu jeho naplňování?

ČSSD: Není to priorita ČSSD na Praze 11. Pokud bude koaliční partner s touto prioritou, tak ji podpoříme.

Piráti: Ano.

4. Cyklokoordinátor

Vyčleníte na městské části část úvazku na pozici placeného cyklokoordinátora?

ČSSD: Samostatně ne, bude muset být součástí náplně sdružené pozice.

Piráti: V ideálním případě ne. Pokusíme se na radního pro dopravu dostat nadšence do cyklistiky, který se bude věnovat jejímu rozvoji v rámci svého pracovního úvazku.

5. Další zlepšení

Jaká další zlepšení podmínek pro jízdu na kole hodláte v příštím volebním období realizovat?

ČSSD: Jsme pro vypracování záměru, kde budou vyznačeny nové trasy s prioritami a pořadím realizace.

Piráti: Především úpravy a rozšiřování cyklopruhů, bezpečnější průjezdy křižovatkami a podchody.

Poznámky

 • Z odpovědi není zcela srozumitelné, kolik financí by ČSSD přidělila na cykloakce.
 • ČSSD v odpovědi na otázku 5 v zásadě odpovídá kladně i na otázku 3 (generel cyklo).

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře

 1. Soude dle poslednich nekolika let si myslim, ze prvnim zasadnim krokem ke zlepseni je zajistit, aby pani Muzikarova mela nulovy vliv na jakekoliv okolnosti ovlivnujici rozvoj cyklistiky (planovani, hlasovani, finance, atd.). Osobne soukrome mam z dlouhodobeho pozorovani pocit, ze pro mne zahadnym zpusobem tato pani ma az moc veliky vliv jako jednotlivec na veskere kroky jejiho uradu, ktere vychazi z osobnich pocitu, potreb pani Muz. Nemam vubec pocit a data to podkladaji, ze by jeji urad pracoval progresivne na zaklade tvrdych dat primarnich vyzkumu.

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Jezdíte v době pandemie po Praze na kole?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

 • Pavel Masek: Co si myslíte o našem webu?

  @antonio - PNK se prezentuje jako nezavisle a jakmile si ziska dotace od kohokoliv, vznika tim nejaky zavazek, vetsinou to…

 • Antonio: Co si myslíte o našem webu?

  Ano, líbí se mi co píšete na FB - centrum a komunita. PNK by se mohlo stát značkou, která bude…

 • Jan Fiala: Co si myslíte o našem webu?

  V posledních letech se výrazně zlepšily mapy.cz, turistická vrstva. Dobře se tu plánuje trasa, včetně manipulace s průjezdními body. Je…

webdesign by 2046
↑ nahoru