Podzimní kampaň „nejezdi jak netopejr“ zahájena

Při jízdě na kole můžete v tomto a příštím týdnu v Praze potkat hlídky dopravní policie, které se v rámci třetího ročníku akce Nejezdi jak netopejr primárně zaměří na neosvětlené cyklisty.

V úterý 30.10. večer byla prevenční policejní hlídka na Kampě, dnes a v dalších dnech se bude přemisťovat do jiných cyklisticky frekventovaných lokalit. Ze zkušeností vyplývá, že obvyklými nedostatky jsou chybějící odrazky v kolech a na šlapkách. Mějte své kolo v pořádku!

Více zde.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře

 1. Každoročně se s tou kampaní minu, nevíte, kde jsou dnes? :)

 2. Dnes byla hlídka MP Praha ve Stromovce, respektive u nájezdu na most na Císařský ostrov, a dopravní policie byla U Českých loděnic u odbočky na Rohanský ostrov.

 3. Nic proti kampani, ale mám pocit, že na jaře, a zejména začátku léta, by možná udělala víc muziky. Teď už jezdí převážně „skalní“, a ti ve valné většině mají rozum. Podle mé zkušenosti je největší průšvih období, kdy začíná být hezky, na kole jezdí mnohem víc lidí a celkem dlouho je vidět. Pak si prostě každý myslí, že nemá cenu mít/zapnot světlo, protože buď dojede domů ještě za světla, nebo když on vidí, tak ostatní přece musí v pohodě vidět jeho. A ono prd. Sice to lidsky chápu … než jsem kdysi měl papíry, tak jsem si na kole taky myslel, zcela pitomě, že ostatní mne vidí stejně dobře, jako já je a světlo je zbytečné (fakt je, že tenkrát bylo jedinou možností dynamo, což dost nic moc). Pak jsem začal jezdit i autem a nestačil se divit.

  Jako řidič musím říci, že rizikových situací z důvodu mizerného/žádného osvětlení kola, jsem zažil mnohem víc právě v létě.

 4. MM: Když už jsme u optimalizace období pro tuto akci, tak já bych upřednostnil druhou polovinu září. To bývá ještě hezky, ale současně se stmívá už před osmou, tedy v době, kdy je ještě výrazný provoz. A dost lidí světla nemá, protože si myslí, že to ještě domů „stihne“.

 5. Možná se nikomu z magistrátu nechce stát na cyklostezce od osmi do jedenácti večer – když nemají placené přesčasy :) Teď na podzim chytí právě „skalní“ cyklisty. Je tedy předpoklad, že každý „chycený“ se takto chová „opakovaně“ po relativně dlouhou dobu.

 6. MM: „ Teď už jezdí převážně „skalní“, a ti ve valné většině mají rozum.“

  Hm, kéž by. Kolem té Kampy jsem jenom projížděl a měli tam několik odstavených cyklistů (bez světel) a další odstavovali, a pak jsem cestou na Pankrác potkal několik dalších neosvětlených.

  VF: Mně přijde, že se stealth vyrojí vždycky kolem posunu času – nejspíš jezdí kolem 17. hodiny, ještě je relativně teplo, ale najednou je tma.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Kde zpravidla v širším centru Prahy parkujete kolo?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru