P+R Běchovice střed: na novém parkovišti budou i cykloboxy

TSK Praha připravuje nové záchytné parkoviště P+R u nádraží Praha – Běchovice střed, které by mělo být oficiálně otevřeno v nadcházejících dnech. Dle informací od čtenáře bude kromě anoncovaných 64 stání pro motorová vozidla součástí P+R i cykloparkoviště B+R vybavené cykloboxy.

Cykloboxy na novém parkovišti B+R u nádraží Praha – Běchovice střed.

Poloha nádraží na mapě.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře

 1. Je to pěkné využití místa, místo skládky/popeliště bude něco užitečného.
  Podobné ale s místem pro 300+ by v zásadě mohlo stát u nádraží Tuklaty a Roztoklaty s tím, že parkovací poplatek by v těchto místech uživatelům rozšířil pásmo nebo tramvajenku.

  Navíc si myslím, že zrovna u nádraží Běchovice se mělo programově udělat víc míst na kola, není problém tam dojet , cykloboxy jsou na můj vkus až moc mediálně populární ale pořád mi přijde, že zabírají zbytečně moc místa :)

  Ví se už jestli budou “ pro všechny“ nebo pronajaté jako v Klánovicích místním ?
  Popátrám v rámci Prahy 21, ale zatím sám nevím, tak abych nepátral zbytečně :)

 2. Já si myslím, že pro auta je to už „moc blízko centra“, když už dojedu přes zasekaný Újezd až sem, tak nemá cenu z auta vylézt, viz P+R u nádraží Běchovice u jižní spojky, kde je obvykle do 5aut a zeje stále prázdnotou … Tuklaty by byly dobrou lokací, jen by to chtělo nejlépe zahrnout do pásma P+0 zastávky až právě k odstavným parkingům.

  Box na kolo by se hodil třeba k odložení přilby/bundy atd, ale ono přijet už na Běchovice střed ve špičce někde ze satelitu je „o hubu a nervy“, obávám se.

 3. Když kliknu na odkaz zdroje článku, načte se mi znova článek :-)

 4. @Pavel Mašek – ano, zdrojem je náš čtenář, který nám informaci zaslal na mail.

 5. Jiří Motýl : tak jsem se ptal tamního vedení a zatím není rozhodnuto zda cykloboxy budou veřejné nebo k pronajmutí, rozhodnutí Běchovic k tomu ještě nepadlo, možné jsou údajně obě varianty, ale Běchovice se rozhodnou až v lednu cituji “ podle náročnosti spravovaní parkoviště“, tedy až po otevření parkoviště…. z toho bych usuzoval, že to ze začátku bude volně přístupné podle hesla kdo dřív přijde, ten dřív mele :)

  Jan Herda, vypadá to, že to spíš využijí lidi, kteří tam najedou ze severu , tedy od Počernic a Xaverova, ti to v pohodě zaplní.
  Nu a až jednou bude přeložka silnice od Úval, pak to asi bude mít větší smysl.

  Obecně pokud pak bude MHD jezdit “ časy podle řádů“ pak budou obě Běchovická nádraží dobrou volbou i pro značnou část Újezdu nad Lesy .

 6. Jiří Motýl : ještě dodatek, mělo by to být pod kamerovým systémem, celé parkoviště…

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Využíváte v Praze sdílení kol (bikesharing)?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru