Praha 1 připravuje zákaz elektrokoloběžek v pěších zónách

Městská část Praha 1 připravuje novou regulaci pro pěší zóny v centru města. Do pěších zón chc zakázat vjezd komerčních elektrokoloběžek. Majitelů klasických jízdních kol, elektrokol s přípomocí a majitelů klasických koloběžek bez motoru by se zákaz dotknout neměl.

Zákaz se týká všech komerčních elektrokoloběžek, majitelé vlastních vozítek z Prahy 1 budou moci na radnici požádat o výjimku obdobně jako pro své auto. Městská část očekává, že žádostí mohou být desítky oproti stovkám komerčních elektrokoloběžek, které se v posledním roce masivně rozšířily v provozu.

Více informací na webu městské části.

Návrh zákazové značky značky označující pěší zónu. Zdroj: Praha 1

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře

  1. Paráda!
    Konečně rozumný krok, to je prostor kam komerční stroje nadnárodních molochů nepatří nu a pokud to předjednávala ještě stará koalice, což si myslím že bude pravda ( nikdo tak rychle v Praze nic neřeší) , tak se snad zamyslím a řeknu si, že pan Čižinský možná nebyl tak hrozný a občas myslel i na lidi :)

  2. Vzhledem k tomu, že milovníci starých pořádků se včera na radnici Prahy 1 znovu vrátili, tak i tato zpráva pozbývá svého významu.

  3. Aby nové vedení Prahy 1 nerealizovalo jenom část toho nápadu, tzn. zákazové značky bez dodatkových tabulek. :-)

  4. Brahma, no myslím, že když už chtěli zrušit komerční elektro kolo stojky milovníci nových pořádku, že starým pořádkům zrovna tohle vadit nebude…

  5. Obávám se, že komentář Saši nebude daleko od pravdy, od „staronové“ koalice nelze bohužel čekat žádnou velkou podporu pro cyklisty, právě naopak.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Využíváte v Praze sdílení kol (bikesharing)?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru