Praha 8 brzy zlegalizuje deset průjezdů

Odbor dopravy P8 vyjednal, že TSK osadí pod Zákazy vjezdu dodatkové tabulky „mimo kol“. Jde o boční ulice na Invalidovně, v Čimicích a Kobylisích,  a cesty vhodné ke stoupání z Horní Libně na Ládví. Původní návrh podal v rámci aktivit Cyklisté Sobě Václav Kříž.

Místa v mapě Prahou na kole:
Hovorčovická – Chotovická
vjezd do ulice Kočova a Nedomická
stoupání Na Pěšinách
vjezd k metru Ládví po A283
Na Okrouhlíku – Nad Okrouhlíkem
Davídkova – Na Okrouhlíku
Na Kopečku
U Invalidovny – Molákova
U Vlachovky
Malý Okrouhlík

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře

 1. Paráda, díky! Snad se někdy vyřeší zlegalizování průjezdu po chodníku Davídkovou směrem na Bulovku!

 2. Blahopřeji :-) U Vlachovky to zrovna moc nepomůže, vrchní část Kubišovy je jednosměrná. Chodníková smíšená stezka tam nepůjde, jižní část je sice široká, ale jsou tam hupy od vjezdů, na severním chodníku je zase výstup z hotelu, to by nikdo nepovolil.

  Rušení parkovacích míst neprojde, bylo by jich moc – celá půlka silnice (a ani nejsem příznivcem, sám tam parkuju :) )

 3. Chodníkové stezky bych zde ani nenavrhoval. Problémy s přebytkem aut v ulicích může městské částí pomoci vyřešit například rozvoj Car-sharingu a právě rozvoj cyklodopravy.

 4. Vrchní část Kubišovy byla hooodně dlouho obousměrná, tohle je poměrně nedávná změna, tuším. A koukám, že je to s tím zakázaným průjezdem vážně trochu nelogické – kudy odjíždějí auta z toho posledního bloku Kubišovy?

 5. 5: odjíždějí ulicí U Vlachovky, ta jednosměrná není, a dále buď Trojskou a Zenklovou dolů (z Trojské na Zenklovu je přikázaný směr) nebo Trojskou, Uzavřenou a krátkou otočkou přes Nad Šutkou při jízdě směrem „nahoru“.

  Jinak ono na více místech v okolí je zákaz vjezdu „Mimo dopravní obsluhy“, ale zrovna ve směru Kubišova -> U Vlachovky tento zákaz není.

 6. Díky! +1 k legalizaci chodníku v Davídkově. Úseky v parku Okrouhlík jezdím běžně i dolů, máme těsně nad nimi bydlení i školku.

 7. Zapomněl jsem dodat, že je velmi pravděpodobné, že existují další místa, která by bylo snadné na P8 legalizovat, ale jen o nich nevím. Ví někdo o nějakých?

 8. Z toho, co by se hodilo mně a není v mapě, jsou to:
  průjezd skrz park Kubišova Přádova
  výhledově (po otevření průjezdu pod Novou Povltavskou) zlegalizování průjezdu i pro cyklisty (pokud nebude rovnou) a napojení na stávající Povltavskou (a ideálně i po chodníčku ke kolejím 17. listopadu)

  Další nápad by mohl být na propojení Kubišova – V Holešovičkách (podjezd pod Holešovičkama v místě památníku) – Bulovka (tam je vcelku široký chodník)

  Jinak samozřejmě díky za dosavadní práci.

 9. Pokud Kubišova – V Holešovičkách, pak i návazný podjezd pod Zenklovou. Je tam obrubník na rohu ulic Rozšířená a Pod Stírkou, ten by se měl zrušit už jen kvůli tomu, že je to jediná bariéra v jinak bezbariérově řešené soustavě podchodů.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Využíváte v Praze sdílení kol (bikesharing)?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru