Prahou na kole není fanouškem baliset, jak naznačuje úterní vydání deníku Metro

Pražská mutace deníku Metro z úterý 13. června 2017 přinesla článek s titulkem „Zelené fakáče pryč.“ Landa je proti sloupkům. Článek pojednává o aktuálním facebookovém vyjádření zpěváka Daniela Landy proti zeleným výstražným sloupkům, tzv. balisetám. Zároveň však podle nás mylně naznačuje, že je web Prahou na kole fanouškem baliset.

V článku je citován šéfredaktor webu Prahou na kole Jiří Motýl, konkrétně část jeho komentáře nazvaného Smrt balisetám! Kontext článku z deníku Metro nás mylně staví do pozice fanoušků baliset, což musíme jednoznačně dementovat. Pro pochopení našeho stanoviska postačí přečíst si náš rok starý komentář, ze kterého citovaný výrok pochází.

Deník Metro označil mylně Prahou na kole za fanoušky baliset.

Sice chápeme, jaké důvody vedou projektanty k užití tzv. baliset (jedná se o rychlé a snadné řešení, jak přerozdělit dopravní prostor), z našeho hlediska by ale měly být nahrazeny estetičtějšími sloupky podobných vlastností, jaké používá například MČ Praha Kbely (příklad zde), nebo především definitivním stavebním řešení, tedy třeba rozšířením chodníků do míst, kde je toto dočasně zajišťováno balisetami. Zelené nevzhledné balisety by podle našeho názoru měly být ve městě používány co nejméně a pokud možno pouze dočasně.

Více k tématu v našem starším komentáři: Smrt balisetám!

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého portálu pro jízdu Prahou na kole. Je to snadné, díky Darujme.cz to máte za minutku. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře

 1. teda vytrhnout jediný ironizující odstavec z článku s názvem, „Smrt balisetám“ tomu se snad nedá říct blbost. To je něco většího..
  (a odnedávna u Benešova balisety uprostřed na E55, tak to je opravdu síla!! Až to tam někoho rozhodí a zabije nejen sebe, tak další stupeň jsou asi jedině retardéry.. :-O)

 2. Jo taky mě to přišlo divný .

  Tu Benešovskou jsem jel v pondělí a tam mi vadí podstatně méně než v ulicích :)

  U nás v Újezdě nad lesy retardér přímo zavinil zranění dítěte, řidička babička vezla vnučku do školy, škrtla si spodkem auta, lekla a strhla to místa, ve kterém balisety “ značily“ místo bez aut a tam přejela dívence nohu… no a všechny ty vyasfaltované hupy museli snížit cca o 5 cm …. prostě je udělali moc vysoké.

  V Zelenči jsem viděl cyklistku sundanou takovým tím “ poloválcem“ co je napříč silnicí, prostě si ho asi nevšimla. Nechápu proč v tom nenechávají 10-15 čísel mezeru pro cyklisty….

  Na puklicích jsem se na silničce málem vymázl sám.

 3. Když si toho „ležícího policajta“ nevšimneš, tak si nevšimneš ani té díry na průjezd kola. Ty plastové pruhy se dají bez potíží skákat. Protivné jsou ty asfaltové, které jsou často špatně vidět, když je už ta bílá barva ošoupaná. Zato jsou ale mírnější a veliká kola od bicyklu si jich moc nevšímají.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Jak dlouhá bývá vaše obvyklá trasa na kole?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého portálu pro jízdu Prahou na kole. Je to snadné, díky Darujme.cz to máte za minutku.
nebo
Daruj
webdesign by 2046
↑ nahoru