Přívoz P2 z Podbaby do Podhoří s novou větší lodí

Přívoz P2 v Podbabě spojující vltavské břehy a páteřní cyklotrasy A1 a A2 se dočkal nové větší lodi s pohodlnějším nástupem. S kolem se tak půjde nalodit mnohem pohodlněji než do dřívějších menších loděk. S platnou jízdenkou PID (např. tramvajenka) je přeprava kola zdarma.

Původní malé loďky doprovázely historky o blikačkách utopených v řece, spadlých řetězech, řídítkách zamotaných při nástupu do stříšky lodi, apod. Zkrátka komfort nástupu a výstupu byl nevalný a změna typu lodi představuje jednoznačné zvýšení komfortu pro cyklodpravu v této části města.

Nová loď Baba (foto: Ropid.cz)

Přívoz P2 zajišťuje zásadní vazbu při jízdě z oblasti Prahy 6 na severovýchod Prahy a obráceně. Nejbližší mostní alternativou je Trojská lávka, která ale pro mnoho směrů představovala zbytečnou zajížďku. Dalšími alternativami je přívoz P1 (tam ale zůstává původní menší typ lodi) a přívoz v Klecanech (mimo systém PID). U zástavky přívozu V Podbabě je možnost přestupu na autobus č. 147 směr Suchdol, jehož některé vozy umožňují přepravu jízdních kol.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře

  1. Podle převozníků bude na P1 nová loď nasazena také. Už je vyrobena, ale čeká se ještě na nějaké papírování.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Využíváte v Praze sdílení kol (bikesharing)?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru