Přívozy P5 a P8 zdarma nahrazují uzavřené pěší lávky

Praha začala bezplatně provozovat dva přívozy nahrazující uzavřené pěší lávky.

Původně sezónní přívoz P5 mezi Výtoní a Smíchovem jezdí od 15. prosince celoročně a nahrazuje tak uzavřené lávky na Železničním mostě. Přívoz jezdí ve všední dny od 7 do 19 hodin, o víkendech a ve svátcích od 8 do 19 hodin.

Levobřežní přístaviště je oproti plánku přesunuto jižněji – přístaviště Kotevní se nachází ne levém břehu cca 130 m jižně od železničního mostu.

V Troji pak byl až do odvolání od 23. prosince zaveden zcela nový přívoz P8, který nahrazuje zřícenou Trojskou lávku (psali jsme zde). Přívoz jezdí ve všední dny od 7 do 19 hodin, o víkendech a ve svátcích od 8 do 19 hodin. I přívozem P8 je možné přepravovat jízdní kola, přístup ale není bezbariérový.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře

  1. Přístaviště vede bezbariérově na příbřežní hlinitou cestu, ale ta cesta je plná kaluží a bláta a je rozježděná od nákladních aut. Cesta je nejlépe průchodná v gumových holínkách. Obyčejné boty a kalhoty po průchodu potřebují odbahnit, umýt a vyprat. Koloběžka se musí vést, poněvadž se na cestě pro kluzké bláto nejde odrazit. Koloběžka po průjezdu je zralá na hadici s vodou. Nechci vidět toho vozíčkáře po průjezdu touto bezbariérovou stezkou. Já to raději objíždím přes Palackého most, i když bych přívoz rád používal.

    Bahnitá cesta

  2. Po urgencích na všechny zainteresované úřady a se podařilo dosáhnout nápravy. Na cestě je zaválcovaný písčitojílový povrch bez louží a bahna. Je z toho pěkná písčitá cestička, která při pěším provozu vydrží.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Jaký je nejčastější typ dlažby na vašich cestách po Praze?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru