Přívozy P5 a P8 zdarma nahrazují uzavřené pěší lávky

Praha začala bezplatně provozovat dva přívozy nahrazující uzavřené pěší lávky.

Původně sezónní přívoz P5 mezi Výtoní a Smíchovem jezdí od 15. prosince celoročně a nahrazuje tak uzavřené lávky na Železničním mostě. Přívoz jezdí ve všední dny od 7 do 19 hodin, o víkendech a ve svátcích od 8 do 19 hodin.

Levobřežní přístaviště je oproti plánku přesunuto jižněji – přístaviště Kotevní se nachází ne levém břehu cca 130 m jižně od železničního mostu.

V Troji pak byl až do odvolání od 23. prosince zaveden zcela nový přívoz P8, který nahrazuje zřícenou Trojskou lávku (psali jsme zde). Přívoz jezdí ve všední dny od 7 do 19 hodin, o víkendech a ve svátcích od 8 do 19 hodin. I přívozem P8 je možné přepravovat jízdní kola, přístup ale není bezbariérový.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého portálu pro jízdu Prahou na kole. Je to snadné, díky Darujme.cz to máte za minutku. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře

  1. Přístaviště vede bezbariérově na příbřežní hlinitou cestu, ale ta cesta je plná kaluží a bláta a je rozježděná od nákladních aut. Cesta je nejlépe průchodná v gumových holínkách. Obyčejné boty a kalhoty po průchodu potřebují odbahnit, umýt a vyprat. Koloběžka se musí vést, poněvadž se na cestě pro kluzké bláto nejde odrazit. Koloběžka po průjezdu je zralá na hadici s vodou. Nechci vidět toho vozíčkáře po průjezdu touto bezbariérovou stezkou. Já to raději objíždím přes Palackého most, i když bych přívoz rád používal.

    Bahnitá cesta

  2. Po urgencích na všechny zainteresované úřady a se podařilo dosáhnout nápravy. Na cestě je zaválcovaný písčitojílový povrch bez louží a bahna. Je z toho pěkná písčitá cestička, která při pěším provozu vydrží.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Nastává pro vás v Praze vaše první dopravní cyklistická sezóna?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého portálu pro jízdu Prahou na kole. Je to snadné, díky Darujme.cz to máte za minutku.
nebo
Daruj
webdesign by 2046
↑ nahoru