Protisměrný cyklopruh v Hybernské zatarasen, objížďka ulicí V Celnici (nevyznačena)!

Do protisměrného cyklopruhu v Hybernské bylo z důvodu probíhající stavby a zúžení vozovky převedeno parkování. Cyklopruh je tak v úseku mezi Dlážděnou a Senovážnou neprůjezdný. Úsek se dá objet ulicí V Celnici, případně obejít po chodníku.

Zarážející je nevyznačení objízdné trasy, přitom daným úsekem je proznačena městská páteřní cyklotrasa A25. S uzavírkou je cyklista konfrontován až při příjezdu přímo k ní, respektive k parkujícím vozidlům zabírajícím cyklopruh. Na místě chybí jakákoliv vysvětlující informace, dokonce se již ani nikdo neobtěžoval se značkou „Cyklisto veď kolo“ nebo s jakýmkoliv jiným vysvětlujícím značením.

Protisměrný cyklopruh v Hybernské je dočasně zabrán parkováním. Páteřní cyklotrasa A25 je zde přerušena bez náhrady.

Cestou ze Žižkova: první možnost informovat o uzavírce na páteřní cyklotrase A25. Žádná zpráva.

Cestou ze Žižkova: druhá možnost, ani tato nevyužita, ostatně zde je protisměrný úsek ještě průjezdný.

Poslední a ta nejzásadnější možnost, kde informovat o uzavírce na páteřní cyklotrase. Opět nevyužita. Značení se tváří, jako by byl protisměrný cyklopruh průjezdný. Objížďka nevyznačena. Jen ti pozornější si všimnou zaparkovaných aut v dálce a třeba to vezmou jinudy.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře

  1. Eh, já jsem to pochopil tak, že mám jet v tom „pruhu“, kde normálně parkujou auta. :)

  2. Chuta: další teorie do sbírky. Zkusíme zjistit, jak to tedy oficiálně má být. Každopádně z toho vyplývá, že to značení je tristní ;)

  3. Překážku ve vozovce objíždím vlevo.

  4. Vážený pane Motýle,

    stanovení přechodné úpravy provozu na této komunikaci vydal odbor dopravy MČ Praha 1. Odbor Magistrátu hl. m. Prahy písemně požádal dotčený úřad o vyznačení objížďky uzavřeného úseku této páteřní cyklotrasy, dosud jsme však neobdrželi odpověď. Jakmile se dotčený úřad k objížďce vyjádří, budeme Vás kontaktovat.

    S pozdravem
    Tým zmenteto.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Využíváte v Praze sdílení kol (bikesharing)?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru