Rekola míří do Ostravy, poprvé jako stanicový systém

Tisková zpráva spoilečnosti Rekola:

Na sdílených kolech Rekola se od 1. 5. nově projedete i v Ostravě. Největší provozovatel bikesharingu v Česku v současné době úspěšně působí v Praze, Brně, Olomouci, Českých Budějovicích, Teplicích a Liberci. K prvnímu květnu spustí testovací provoz právě v Ostravě.

S testovacím provozem má společnost již zkušenosti. V loňském roce měli testovací tříměsíční provoz na Kladně a 21. března spustili osmiměsíční testovací provoz v Liberci. “Zájem občanů o sdílení kol na Kladně a nyní i v Liberci předčil veškerá naše očekávání. Potvrdilo základní myšlenku Rekola bikesharingu, a to, že každé město si zaslouží vlastní systém sdílených kol. Rekola se využívají nejen na cesty do práce, ale i jako volnočasová aktivita. Předpokládáme, že i v Ostravě si projekt brzy najde své fanoušky,“ říká Vítek Ježek, zakladatel a ředitel firmy Rekola bikesharing.

Zdarma a pro všechny

Pro testovací provoz získala Rekola partnera Hello bank!, který se rozhodl pilotní fázi plně finančně podpořit a díky tomu město za službu nic neplatí. Z partnerství budou mít radost i samotní uživatelé. Všechny jízdy do 15 minut budou mít totiž zadarmo, protože i tuto část jízdného hradí Hello bank!. “Například za cestu z Hlavního nádraží na Masarykovo náměstí tak cyklista nezaplatí ani korunu,” dodává Ježek. Stejný princip spolupráce nyní úspěšně funguje i v Praze, Brně, Olomouci a Liberci. Rekola se stala skvělou alternativou k MHD a na krátké cesty městem.“Těší nás, že můžeme pomáhat rozšiřovat projekt Rekol i do dalších měst. Po Liberci je to právě Ostrava, kde společně s Rekoly chceme občanům ukázat, jak jednoduchý a funkční systém sdílených kol ve svém městě mohou mít. Baví nás usnadňovat lidem jejich každodenní život a spolupráce s Rekoly je jednou z cest, kterou k tomu můžeme přispět.”říká Gabriela Pithartová, ředitelka značky a komunikace Hello bank!.

Od 16. do 60. minuty zaplatí uživatelé 18 Kč. Při výpůjčce delší než hodina pak zaplatí 6 Kč za každých započatých 15 minut. Služba bude startovat se 180 koly, jejich počet se ovšem může v případě velkého zájmu výrazně navýšit.

Půjčit si kolo lze přes mobilní aplikaci Rekola, webový prohlížeč https://moje.rekola.cz, Facebook Messenger a také SMS.

Vůbec poprvé budou Rekola fungovat coby stanicový systém. Kola tedy bude možné vracet pouze do předem určených parkovacích míst. Těch bude k dispozici minimálně 40. Další Rekola přidají v průběhu sezóny. „Na přání města, jsme se v Ostravě rozhodli pro stanicový systém, byť v ostatních městech fungujeme bezstanicově. Reagujeme tak na požadavek, který byl ve vypsaném tendru na oficiálního provozovatele bikesharingového systému,“ dodává Ježek.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého portálu pro jízdu Prahou na kole. Je to snadné, díky Darujme.cz to máte za minutku. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Nastává pro vás v Praze vaše první dopravní cyklistická sezóna?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého portálu pro jízdu Prahou na kole. Je to snadné, díky Darujme.cz to máte za minutku.
nebo
Daruj
webdesign by 2046
↑ nahoru