Rekola míří do Ostravy, poprvé jako stanicový systém

Tisková zpráva spoilečnosti Rekola:

Na sdílených kolech Rekola se od 1. 5. nově projedete i v Ostravě. Největší provozovatel bikesharingu v Česku v současné době úspěšně působí v Praze, Brně, Olomouci, Českých Budějovicích, Teplicích a Liberci. K prvnímu květnu spustí testovací provoz právě v Ostravě.

S testovacím provozem má společnost již zkušenosti. V loňském roce měli testovací tříměsíční provoz na Kladně a 21. března spustili osmiměsíční testovací provoz v Liberci. “Zájem občanů o sdílení kol na Kladně a nyní i v Liberci předčil veškerá naše očekávání. Potvrdilo základní myšlenku Rekola bikesharingu, a to, že každé město si zaslouží vlastní systém sdílených kol. Rekola se využívají nejen na cesty do práce, ale i jako volnočasová aktivita. Předpokládáme, že i v Ostravě si projekt brzy najde své fanoušky,“ říká Vítek Ježek, zakladatel a ředitel firmy Rekola bikesharing.

Zdarma a pro všechny

Pro testovací provoz získala Rekola partnera Hello bank!, který se rozhodl pilotní fázi plně finančně podpořit a díky tomu město za službu nic neplatí. Z partnerství budou mít radost i samotní uživatelé. Všechny jízdy do 15 minut budou mít totiž zadarmo, protože i tuto část jízdného hradí Hello bank!. “Například za cestu z Hlavního nádraží na Masarykovo náměstí tak cyklista nezaplatí ani korunu,” dodává Ježek. Stejný princip spolupráce nyní úspěšně funguje i v Praze, Brně, Olomouci a Liberci. Rekola se stala skvělou alternativou k MHD a na krátké cesty městem.“Těší nás, že můžeme pomáhat rozšiřovat projekt Rekol i do dalších měst. Po Liberci je to právě Ostrava, kde společně s Rekoly chceme občanům ukázat, jak jednoduchý a funkční systém sdílených kol ve svém městě mohou mít. Baví nás usnadňovat lidem jejich každodenní život a spolupráce s Rekoly je jednou z cest, kterou k tomu můžeme přispět.”říká Gabriela Pithartová, ředitelka značky a komunikace Hello bank!.

Od 16. do 60. minuty zaplatí uživatelé 18 Kč. Při výpůjčce delší než hodina pak zaplatí 6 Kč za každých započatých 15 minut. Služba bude startovat se 180 koly, jejich počet se ovšem může v případě velkého zájmu výrazně navýšit.

Půjčit si kolo lze přes mobilní aplikaci Rekola, webový prohlížeč https://moje.rekola.cz, Facebook Messenger a také SMS.

Vůbec poprvé budou Rekola fungovat coby stanicový systém. Kola tedy bude možné vracet pouze do předem určených parkovacích míst. Těch bude k dispozici minimálně 40. Další Rekola přidají v průběhu sezóny. „Na přání města, jsme se v Ostravě rozhodli pro stanicový systém, byť v ostatních městech fungujeme bezstanicově. Reagujeme tak na požadavek, který byl ve vypsaném tendru na oficiálního provozovatele bikesharingového systému,“ dodává Ježek.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Jaký je nejčastější typ dlažby na vašich cestách po Praze?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru