Rekola na jaře vyjedou s elektrokoly

Od 21. března spouští největší česká bikesharingová společnost Rekola svou již sedmou sezónu v Praze. Přesněji dojde jen k přechodu ze zimního (testovacího) provozu, při kterém bylo po Praze jen zhruba sto kol a zóny byly značně omezené, do provozu standardního.

Novinkou letošní sezóny budou nová elektroRekola, ty budou do ulic vpuštěny během května. Budou sponzorované německou energetickou společností Innogy. Rekola tak nabídnou již celkem čtyři různé dopravní prostředky: klasické kolo, elektrokolo, skateboardy i koloběžky. V Praze nebudou elektroRekola samy, cca 450 jich v ulicích města bude mít také společnost Homeport pod značkou Freebike (jak jsme avizovali již zde).

Kromě Prahy Rekola letos budou fungovat ve všech městech, kde byla i na konci sezóny v roce 2018. Půjde o Brno, České Budějovice, Frýdek-Místek, Liberec, Olomouc a Ostravu. V Ostravě Rekola získají tuto sezónu nového konkurenta v podobě německé společnosti Nextbike, která byla vysoutěžena městem (psali jsme zde). Pokračovat se bude i ve finském městě Vaasa. Firma letos plánuje expanzi i do dalších zahraničních měst. Nejisté je spuštění Rekol v Teplicích, kde stále probíhá jednání s vedením.

Službu bude možné využívat přes mobilní aplikaci Rekola (Android, iOS) nebo webový prohlížeč. Celý proces půjčování bude zase o něco jednodušší. Půjčování přes QR kód, vrácení pomoci fotografií a intuitivní hlášení problémů. Hlavním partnerem nadále zůstává banka Hello bank. Přesný ceník bude zveřejněn později během března.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Využíváte v Praze sdílení kol (bikesharing)?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru