Rekola představila ceník na sezónu 2019

Největší česká bikesharingová firma Rekola představila ceník na sezónu 2019. Jízdy se budou účtovat po 30 minutách, cena bude stejná jako u jízdenky MHD – na 30 minut tedy vyjde v Praze na 24 Kč. Spolu s Libercem bude mít Praha ze všech šesti českých „Rekola“ měst nejdražší cenu. Například ve Frýdku-Místku bude 30 minut výpůjčky stát 12 Kč, tato cena je ale dána tím, že zde sdílení dotuje město. Prvních 10 jízd na maximálně 15 minut bude díky sponzovi Hello Bank zadarmo. Novinkou je také předplatné na 30 dní, které bude stát 195 Kč.

Rekola sezónu oficiálně zahájí 21. března (přechodem ze zimního provozu). Ze začátku bude zóna velikosti té, která byla zmenšena na podzim. Postupem času se zóny začnou rozšiřovat, v ulicích se objeví také elektroRekola (jak jsme informovali zde). V sezóně 2018 bylo v pražských ulicích přibližně 500 Rekol, v tomto roce bude jejich počet téměř zdvojnásoben, bude jich asi 900.

Dne 1. dubna v ulicích přibydou v Praze také elektrokola Freebike od Homeportu (více zde). Provoz by měla během jara zahájit i firma Velonet, opět na Praze 4.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Využíváte v Praze sdílení kol (bikesharing)?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru