Rekola v Praze získávají digitální zámky

Rekola nedávno expandovala do Bratislavy. Český bikesharing se tak poprvé objevil na Slovensku, zároveň růžová kola poprvé vyjela s novými digitálními zámky typu „podkova“. Ty se po několika týdnech objevují i na pražských rekolech.

Jejich výhodou oproti původnímu manuálnímu zámku „s kódem“ je rychlejší odemykání a uzamykání bicyklu. Stačí naskenovat QR kód na košíku a kolo se samo odemkne. Při ukončení jízdy uživatel podkovu stisknutím páčky uzamkne a kolo vyfotí. Jde o stejný systém uzamykání kol, který funguje u německého bikesharingu Nextbike, který v hlavním městě začal fungovat v březnu 2020.

Stojan Rekol u Hlavního nádraží v Praze. V popředí růžové kolo s novým zámkem.

Budou Rekola překážet uprostřed chodníků?

Rekola si od nového systému slibují větší pohodlí uživatelů a také menší náchylnost ke krádežím kol. Zároveň se firma snaží předejít tomu, že budou kola překážet ve veřejném prostoru. Dříve uživatelé Rekol museli kola zamknout k pevným předmětům jako například stojan či zábradlí. Dnes ale existuje možnost kolo postavit i doprostřed chodníku.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře

  1. No nevím, ale takové kolo uprostřed chodníku mi přijde že překáží víc, než zamčené někde u něčeho někde na kraji (třeba u nějakého zábradlí).

    Je tedy ale také fakt, že občas někde nic jiného, k čemu by se dalo kolo zamknout, než třeba nějaká značka nebo sloup světelné signalizace není a jelikož zrovna tyhle objekty mohou být právě třeba u přechodů, tak tam ta kola můžou překážet také dost…

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Jezdíte v době pandemie po Praze na kole?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru