Rekola v Praze získávají digitální zámky

Rekola nedávno expandovala do Bratislavy. Český bikesharing se tak poprvé objevil na Slovensku, zároveň růžová kola poprvé vyjela s novými digitálními zámky typu „podkova“. Ty se po několika týdnech objevují i na pražských rekolech.

Jejich výhodou oproti původnímu manuálnímu zámku „s kódem“ je rychlejší odemykání a uzamykání bicyklu. Stačí naskenovat QR kód na košíku a kolo se samo odemkne. Při ukončení jízdy uživatel podkovu stisknutím páčky uzamkne a kolo vyfotí. Jde o stejný systém uzamykání kol, který funguje u německého bikesharingu Nextbike, který v hlavním městě začal fungovat v březnu 2020.

Stojan Rekol u Hlavního nádraží v Praze. V popředí růžové kolo s novým zámkem.

Budou Rekola překážet uprostřed chodníků?

Rekola si od nového systému slibují větší pohodlí uživatelů a také menší náchylnost ke krádežím kol. Zároveň se firma snaží předejít tomu, že budou kola překážet ve veřejném prostoru. Dříve uživatelé Rekol museli kola zamknout k pevným předmětům jako například stojan či zábradlí. Dnes ale existuje možnost kolo postavit i doprostřed chodníku.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Dočasně zamčené diskuze

Z důvodu budoucích změn našeho webu je od 16. ledna 2021 z technických důvodů plošně vypnuta možnost komentování na stávajícím webu. Na sociálních sítích můžete komentovat i nadále. S komentáři se opět setkáte na nové verzi webu, která se intenzivně připravuje. Za vzniklé obtíže se omlouváme.

Komentáře

 1. No nevím, ale takové kolo uprostřed chodníku mi přijde že překáží víc, než zamčené někde u něčeho někde na kraji (třeba u nějakého zábradlí).

  Je tedy ale také fakt, že občas někde nic jiného, k čemu by se dalo kolo zamknout, než třeba nějaká značka nebo sloup světelné signalizace není a jelikož zrovna tyhle objekty mohou být právě třeba u přechodů, tak tam ta kola můžou překážet také dost…

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Jezdíte v době pandemie po Praze na kole?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

 • Pavel Masek: Co si myslíte o našem webu?

  @antonio - PNK se prezentuje jako nezavisle a jakmile si ziska dotace od kohokoliv, vznika tim nejaky zavazek, vetsinou to…

 • Antonio: Co si myslíte o našem webu?

  Ano, líbí se mi co píšete na FB - centrum a komunita. PNK by se mohlo stát značkou, která bude…

 • Jan Fiala: Co si myslíte o našem webu?

  V posledních letech se výrazně zlepšily mapy.cz, turistická vrstva. Dobře se tu plánuje trasa, včetně manipulace s průjezdními body. Je…

webdesign by 2046
↑ nahoru