Reportáž z Manily: cyklisté se proplétají „dusivou“ dopravou

Filipínská metropole Manila je nejhustěji osídleným městem světa. Má zhruba 41500 obyvatel na kilometr čtvereční, například v Praze je toto číslo 2700. The New York Times píší o tom, jak během koronavirové krize došlo k omezení tamější hromadné dopravy a masy lidí tak začali pro své dojíždění využívat jízdní kola.

Urbánní oblast Manily má 14 milionů obyvatel a trpí „notoricky známými“ problémy s ucpanou dopravou – a bicykly by to částečně mohly vyřešit. Město nicméně v současnosti nedisponuje téměř žádnou cyklistickou infrastrukturou a mnozí zdejší úředníci jsou k cyklodopravě skeptičtí.

Koukněte se, jak vypadá „cyklistický rozkvet“ ve městě, které zatím cyklodopravu vůbec nepodporuje.

Celá reportáž je v angličtině zde.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Dočasně zamčené diskuze

Z důvodu budoucích změn našeho webu je od 16. ledna 2021 z technických důvodů plošně vypnuta možnost komentování na stávajícím webu. Na sociálních sítích můžete komentovat i nadále. S komentáři se opět setkáte na nové verzi webu, která se intenzivně připravuje. Za vzniklé obtíže se omlouváme.

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Jezdíte v době pandemie po Praze na kole?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

  • Pavel Masek: Co si myslíte o našem webu?

    @antonio - PNK se prezentuje jako nezavisle a jakmile si ziska dotace od kohokoliv, vznika tim nejaky zavazek, vetsinou to…

  • Antonio: Co si myslíte o našem webu?

    Ano, líbí se mi co píšete na FB - centrum a komunita. PNK by se mohlo stát značkou, která bude…

  • Jan Fiala: Co si myslíte o našem webu?

    V posledních letech se výrazně zlepšily mapy.cz, turistická vrstva. Dobře se tu plánuje trasa, včetně manipulace s průjezdními body. Je…

webdesign by 2046
↑ nahoru