reTyre: zimní plášť na zip?

Společnost Technium z norského Trondheimu vyvíjí a testuje jedinečné cyklistické zimní plášť reTyre, které by měly jít zipem snadno připevnit (a případně opět sundat) na klasické letní pláště. Projekt v rámci programu podpory inovací malých a středních firem podpořila i Evropská komise.

Zipový systém by měl být jednoduše nasaditelný: reTyre cílí na lidi, kterým přijde při nástupu zimy výměna celého pláště příliš komplikovaná. Ráno nasněží a druhý den sníh zase roztaje? reTyre slibuje výměnu plášťů značně ulehčit, prostě zapnete zip a jedete na hřebech klidně i po ledu, druhý den plášť zase odepnete a máte letní klasiku.

Foto: reTyre.no

Systém se aktuálně vyvíjí, start objednávek je plánován na podzim 2017. Na webu je zatím inzerována cena 899 norských korun, což by znamenalo zhruba 2800 Kč za celou sadu dvou plášťů. Jsme zvědaví, jaké budou mít pláště parametry: druhý plášť bude znamenat značné zvýšení váhy. Pláště z hřeby bývají těžší, nyní na kole zůstane navíc vespod i letní plášť, plus přibude zip po straně. Zajímavé budou i reakce na jízdní vlastnosti celého systému. Otázkou také je, jak bude zipový systém odolný a kolik kilometrů a výměn plášť reTyre vůbec snese. To vše se snad dozvíme již příští zimu od prvních uživatelů.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého portálu pro jízdu Prahou na kole. Je to snadné, díky Darujme.cz to máte za minutku. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Jak dlouhá bývá vaše obvyklá trasa na kole?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého portálu pro jízdu Prahou na kole. Je to snadné, díky Darujme.cz to máte za minutku.
nebo
Daruj
webdesign by 2046
↑ nahoru