Skončila druhá etapa revitalizace centrálního parku na Praze 11

V sobotu 2.6. skončily pokládkou asfaltu na centrální promenádě hlavní práce na revitalizaci západní části centrálního parku na Praze 11 ( u metra Opatov). Cyklotrasa A22 bude v nejbližší době přeznačena na parkovou cestu vedoucí k ZŠ Mikulova. S výjimkou centrální promenády jsou nové cesty v parku mlatové, ve strmějších svazích dlážděné. Závěrečná etapa, tedy střední část parku, se připravuje, k realizaci dojde nejdříve příští rok. Potom bude cyklotrasa A22 přeložena z centrální promenády na novou stezku na severní hraně parku.

Cyklotrasa A22 bude přeložena na cestu na obrázku vlevo.

 

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře

 1. Přeložena?, přemýšlí tam někdo? Jak může být jen tak přeložena, kdo to dovolil? Proč se někdo neozve!

 2. PC: Žádnou paniku! Nová trasa na severu parku bude přímější, s menším sklonem stoupání a bude mít souběžný chodník. Nikdo se neozval proto, že je to změna k lepšímu, která byla takto vyjednána.

 3. Úžasné, takže z hladkého asfaltu parkem neprojedu, jak mám na kole s úzkými plášti jet po kostkách a mlatové cestě, abych výrazně netrpěl otřesy a strach z defektu? Co já jsem koukal na plány, tak jsem myslel, ze povede po chodníku přímo u těch paneláků u základy, jak tam začíná pěší zona.

 4. Vratislav:

  – uf uf a bude nějaká iniciativa bojovat proti těm mlatovým cestám? Protože vodu to skoro stejně žádnou nezadrží, to zhutněné kamení, nebo jak se to vyrabí, podle mých pozorování extra porézní není, v suchu je to akorát prašné, v mokru blátivé. Uvádí se, že je to příjemnější pro pěší, to možná souhlasím, ale negativa podle převládají pozitiva. Navíc i stavebníci uvádí, že to je oblíbené zejména kvůli vzhledu, ne kvůli nějakému přínosu okolí.

 5. VF: Byl bych jen moc rád kdyby došlo (až se dostaví) k jasnějšímu označení té cyklostezky. Po tom kousku co už stojí jezdim nezřidka teď, a protože je na něm asfalt a na souběžném chodníku dlažky, tak si dost lidí radši vybírá chůzi po asfaltu (kor maminky s kočárkem) a komplikují průjezd. Možná by byla fajn rovnou značka zákaz pro pěší, když je chodník hned vedle.

 6. Pavel Mašek: Pokud vím, tak v poslední etapě bude na část cest původně uvažovaný mlat nahrazený jiným povrchem, patrně chodníkovou mozaikou.

  Zanigef: Tohle bude ještě složité. Vyznačit stezku jen pro cyklisty podmiňuje policie zřízením přechodů pro chodce na křížení parkových cest. A pak bude silný tlak na to, aby byl ve zbytku parku úplný zákaz, čímž padnou všechny příčné vazby.

 7. VF: Díky za objasnění – takhle složité jsem to nečekal. Tak snad aspoň dát na zem cyklo piktogramy a přidat vodorovné značení. I ty samotné přechody by možná pomohly chápání pěších.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Využíváte v Praze sdílení kol (bikesharing)?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru