Spolek Auto*Mat podal další správní žalobu kvůli zrušeným cykloobousměrkám v Karlíně

Spolek Auto*Mat se před několika dny účastnil podání dalšího návrhu na zrušení opatření obecné povahy (správní žaloby) „řešící“ cykloobousměrky v Karlíně. Stručně se o tom zmiňuje tisková zpráva a článek Auto*Matu. Podrobnější výklad najdete na blogu Cyklisté sobě.

V roce 2016 byla v Karlíně zrušena část cykloobousměrek zřízených v roce 2012. Auto*Mat spolu s občany Prahy 8 dosáhl anulování opatření obecné povahy, která cykloobousměrky rušila. Městský soud v Praze dal dne 13. 3. 2019 úřadu MČ Praha 8 tři měsíce na vydání opravného OOP, návrh ale ani nadále neobsahuje v roce 2016 zrušené cykloobousměrky v části ulic Pobřežní, Březinova, Petra Slezáka, U Invalidovny, Malého, Na Střelnici a Na kopečku.

Auto*Mat zastává postoj ve shodě s TP 179, podle kterých má být místní uliční síť plošně cykloobousměrná, pokud tomu nebrání zvláštní okolnosti. Cykloobousměrkám se dnes brání někteří politici, dopravní inženýři Policie ČR a úředníci silničních správních úřadů, přičemž se zaštiťují zněním ČSN 73 6110, která ale v tomto bodě patrně není závazná.

Žalobu připravil opět Štěpán Holub z advokátní kanceláře Holubová advokáti .

Tisková zpráva spolku Auto*Mat

O nové žalobě ohledně Karlína podrobněji – Blog Cyklisté sobě (VF)

 

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Využíváte v Praze sdílení kol (bikesharing)?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru