Starostovi Prahy 7 Janu Čižinskému bylo ukradeno kolo, na kterém jezdí po městě

O jednotlivých ukradených kolech zpravidla neinformujeme, v tomto případě se jedná o výjimku. Kolo bylo ukradeno starostovi MČ Praha 7 Janu Čižinskému, který na něm pravidelně jezdí na jednání a nyní i do parlamentu.

Ke krádeži došlo v soboru nebo v neděli, patrně od budovy úřadu MČ Praha 7. Není potvrzeno, zda bylo kolo zamčeno zámkem viditelným na této fotografii.

Kdo by kolo viděl, je žádán, ať se ozve na tel. 774828345. Původní FB post zde.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře

 1. Upřímnou soustrast… i mému kolu ukradenému 10.1.2018 v Praze 2, se po mně jistě stýská…

 2. Jo jo, taky jsem své kolo už nedobrovolně poskytl potřebným… Tentokrát na MČ P1, přímo před magistrátem :o(

 3. To mě mrzí. Abychom se z toho ale poučili, zajímalo by mě, za jakých okolností vám je ukradli? Jak jste kola zabezpečili, k čemu a jakým zámkem?
  Pan starosta používal velmi chabý lankový zámek, parkoval ho na ulici nejspíš denně, vzhledem k tomu mu kolo vydrželo celkem dlouho. Výhoda je, že mělo zůstatkovou hodnotu tak 200 Kč :) (pravda, ta dětská sedačka byla možná cennější), nicméně kvůli krádeži ztratí čas, což ho vyjde o dost dráž.
  Moje zásada je rozhodně to zlodějům neulehčovat a používat kvalitní zámek i na celosezónní plečku. Lankem mám zamknuté jen sedlo k rámu. Kvalitní zámek je na celý život, nedívám se na cenu, ale na váhu a skladnost (aby nebyl zase příliš těžký, dobře se vozil, nepřekážel a dal se rychle rozložit a složit). A kolo téměř nemyju, aby mělo správný anti-cool efekt. Ušetří se čas, voda a mycí prostředek.

 4. těžší zámek nebo řetěz se s trochou vůle v případě, že tam člověk stojí každý den:), nechá “ nechávat“ na místě .

 5. Vlákno: Měl jsem obyčejný lankový zámek – už nevím jestli 8, 10 nebo 12 mm. Ale nebyl to ten nejslabší co je na trhu :) a kolo stálo pod kamerou před Novou radnicí. S tím zámkem jsem po Praze jezdil několik let, 2 x se ho pokusili ukrást už dřív, z toho jednou se zámek po takovém pokusu rozpadl když jsem ho odemkl, i podruhé jsem pak zámek kvůli poškození kupoval nový. Pro dlouhodobější stání jsem zpravidla používal podkovu (z Tesca za 300 Kč, nicméně po několika pokusech o krádež krom bužírky nic poškozeného není), lankáč jsem používal jen pro krátkodobější stání. Teď už používám jen tu podkovu…

  Vráťa. To se ani nemusí číst – je to dokonalý :)

 6. Můžu doporučit skládací metr, stále při sobě, a přitom složený na rámu.

  Jinak souhlasím, podkovy jsem nechával na místech pravidelného stání.

  Jen doufám, že při každodenním stání na náměstíčku Karolína někdo systematicky neprochází číselné kombinace na mém metru :o)

 7. Lei: Mně ty skládací metry přišly vždycky moc drahé. Teď mám minipodkovu, sice je to trochu limitující, nerozumí si to s většími sloupy a některé méně vhodné stojany vyžadují více kreativity, ale na skladnost mi to přijde podobné jako ten metr, a cena je odhadem poloviční.

 8. JJ, podkovu používám, v osudný den jsem ji bohužel neměl s sebou, protože jsem v daném místě byl „na skok“, ani rok nemyté kolísko neodradilo – obyč. lankový zámek lákal dostatečně… ale trvalo mu to minutu – bylo to pod kamerami u ministerstva spravedlnosti, policie ho ale nedokázala ztotožnit… v danou chvíli jsem bohužel zhruba 20 minut nekoukl z okna (v přízemí) :( Kamarád měl vedle Libertu zamčenou „samu k sobě“, ale ta byla přímo před oknem…

 9. David: Ještě k těm stojanům před magistrátem – ono je to dost blbé místo, je to v rohu, slabá sociální kontrola, takže zloděj tam může pracovat a nikdo pořádně nevidí, co dělá (jestli je tam kamera, tak asi moc nepomohla).
  Nejlepší jsou volná prostranství, čili značky (ideálně s větším prostorem okolo, ale aby nebyly „vyndavací“), zábradlí, stojany na volné ploše (např. NámRep). Jakmile je kolo blízko zdi/v rohu někde v závětří, je tam zloděj mnohem lépe krytý.

  Je dobrý si uvědomit, že na ulici nechává v Praze kolo málo lidí (v zimě obzvlášť), takže zloději kol těch pár co uvidí neustále „testují“. V NL se krade v absolutních číslech víc, ale šance, že se zrovna na vaše kolo v tom celkovym množství zaměří zloděj, je podle mě mnohem menší než v Praze (poměr kola na ulici/zloději kol tu bude imo menší).
  Takže bez dobrýho zámku je to v Praze spíš otázka času. Já na ulici řeším, že se mi lidi snaží ukrást zrcátko, dost často ho najdu v jiné poloze, jak s ním kroutí, na ulici se to ale ještě nikomu nepodařilo :). Nicméně v chodbě domu (kde je klid) už jsem o dvě přišel (popeláři). Takže ho už zásadně sklápím a dávám tak, aby netrčelo a bylo špatně přístupné. Zvonek ani držák světla mi kupodivu nikdy nikdo neukradl, ani arsenal brašny bez horního dílu, nijak extra přidělané. Na jednom místě parkuju ale max pár hodin. Nejdýl na hlaváku v jižním podchodu 12-18 hodin, tam mi opakovaně kroutili se zrcátkem (a brašny jsem tam radši nikdy nenechával).

 10. Vlákno: Tak zrcátko, stejně jako světla a tachometr, vždy sundávám a beru s sebou. BTW – od vchodu z budovy magistrátu v Jungmannově se mi už podařilo vykopat zloděje, který se tu pokoušel ukrást světlo z kola (ne z mého – někomu jinému), zamčeného k vstupní mříži. Že je pod kamerou, 20 metrů od vrátnice a že kolem chodí jeden člověk za druhým, to mu vůbec nevadilo. Ani okolo procházející lidi nijak nevzrušovalo, že se evidentně pokouší odstrojit z kola něco, co mu neříká pane… Takže o občanské soudržnosti si nedělám iluze. Snad to pochopil i majitel kola, když se vrátil a měl rozhašené, co šlo…

 11. David: Tak, taky všechno sundávám, akorát zrcátko je tam napevno, naštěstí je tak vzepřené, že drží dost fest. Lidi to zkouší, ale když zjistí, že by se museli začít klátit s celým kolem, tak ho nechají být.

 12. A když půjdu dělat starostu, tak mi taky vrátí mé ukradené kolo?

  Ale panu starostovi to samozřejmě přeji – stejně jako přeji těm chmatákům, aby jim ruka zčernala až u vocasu a každou noc je trápily blechy… :o)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Využíváte v Praze sdílení kol (bikesharing)?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru